Гарячі новини

ТАРС:Ердоган підтвердив, що, як і раніше, налаштований втілити в життя проект газового хаба з Путіним

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що, як і раніше, налаштований втілити в життя проект газового хаба в республіці, з ініціативою створення якого раніше виступив президент РФ В. Путін.Про це пишк ТАРС.
 
"Ми ще більше посилимо позиції Туреччини як міжнародний хаб. Власне кажучи, пан Путін повторив у своєму вітальному посланні про створення в Туреччині, у [північно-західному] регіоні Фракія, хаба. Ми з ними (росіянами - прим. ТАРС) зробимо це . І у Фракії буде хаб", - сказав він у ніч на понеділок під час виступу перед співгромадянами у президентському комплексі Бештепі в Анкарі.
 
У жовтні 2022 року Путін висунув ідею створення на турецькій території хаба, куди можна перенаправити втрачений обсяг транзиту через "Північний потік". Він пояснив, що йдеться про можливість будівництва ще однієї трубопровідної системи та створення в республіці центру, через який "газ надходитиме до третіх країн, насамперед європейських, якщо вони виявлять у цьому зацікавленість".
 
"Туреччина позитивно поставилася до ініціативи та заявила, що значна частина інфраструктури для створення на її території хабу та центру торгівлі газом готова. Також Анкара розпочала процес внесення законодавчих змін задля забезпечення юридичної бази роботи хаба. Центр газової торгівлі планується створити на північному заході республіки у районі Стамбула. Цей регіон називається Фракія (згідно з турецькою традицією - Тракія)", - пише ТАРС.