Гарячі новини

Суд ЄС оштрафував Угорщину за її поводження з мігрантами

Суд Євросоюзу в Люксембурзі наклав на Угорщину фінансові санкції у зв'язку з політикою Будапешта стосовно шукачів притулку. Це випливає із рішення Суду, оприлюдненого на його сайті вранці у четвер, 13 червня.

Оскільки Угорщина не виконує загальних для ЄС правил у сфері надання притулку, країна має виплатити штраф обсягом 200 млн євро, зазначається в цьому документі.

Крім того, починаючи з 13 червня, з Будапешта має стягуватися по одному мільйону євро на день за кожен день прострочення виконання рішення Суду ЄС від грудня 2020 року.

Мається на увазі ухвала Суду ЄС у зв'язку зі скаргою Єврокомісії на те, що Угорщина відправляє нелегалів назад на територію Сербії без надання їм необхідного правового захисту або утримує їх під вартою у так званих "транзитних зонах".

При цьому мігрантам не дають права подати клопотання про притулок, зазначала Єврокомісія, вимагаючи накласти на Будапешт штраф.

"На думку Європейської комісії, Угорщина досі не виконала рішення від 2020 року (за винятком транзитних зон, які вона вже закрила до винесення цього рішення), і тому подала новий позов щодо порушення з метою накладення фінансових санкцій", - нагадав Суд ЄС 13 червня.

Політика Будапешта у сфері надання притулку є несолідарною і є "абсолютно новим і виключно тяжким порушенням законів ЄС", яке стосується як приватних осіб, а саме шукачів притулку, так і громадських інтересів, ухвалив Суд.

На думку суддів, Угорщина перекладає відповідальність за біженців, зокрема у фінансовому плані, на інші країни ЄС. Це "серйозну загрозу базовому принципу солідарності".