Гарячі новини

Сенат США не виніс на голосування питання про допомогу Україні. Сьогодні республікакців більше цікавить забезпечення безпеки на американо-мексиканському кордоні

Законопроект про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті Конгресу США, яким президент Джо Байден просиы видылити 105 млр.дол.Трансляція засідання велася на веб-сайті верхньої палати американського законодавчого органу.

Найбільший запит Байдена в цьому пакеті – понад 61 мільярд доларів – був передбачений для України.

На голосування було винесено питання щодо початку обговорення цього законопроекту. Сенатори почали б його розгляд, якщо ініціатива отримала підтримку 60 законодавців.

Проте за обговорення висловилися 49 членів верхньої палати Конгресу, проти – 51.

Таким чином, республіканці, які виступають проти ініціативи, змогли вдатися до обструкції, що дозволяє нескінченно довго затягувати процес переходу до підсумкового голосування. При цьому лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер (від штату Нью-Йорк) останнім часом змінив свій голос на "проти", щоб у майбутньому знову винести законопроект на розгляд.

Незважаючи на підтримку більшості пунктів законопроекту, республіканці в Сенаті вже кілька тижнів наполягають на тому, що вони не підтримуватимуть ініціативу, якщо до неї не внесуть необхідних заходів щодо забезпечення безпеки на американо-мексиканському кордоні. "Навіщо утримувати допомогу Україні, якщо вони [республіканці] навіть не можуть уявити законопроект, що стосується кордону, який міг би отримати підтримку Сенату?" – сказав Шумер.

"Ми ставимо собі це питання: невже кордон - це не більше ніж привід для вкрай правих, щоб заблокувати фінансування України, і надто багато інших сенаторів-республіканців, які не належать до вкрай правих, йдуть у них на поводі?", - додав він. Сподіваюся, це неправда.

У свою чергу республіканці в Конгресі звинувачують демократів у тому, що ті не надають значення їхньої стурбованості у зв'язку з ситуацією на американо-мексиканському кордоні.

 "Якщо Путін захопить Україну, він на ній не зупиниться. Важливо дивитись на це в довгостроковій перспективі. Він продовжить наступ, і чітко про це говорив.Він нападе на союзника НАТО, а ми як член НАТО маємо зобов’язання захищати кожен сантиметр території Альянсу, і станеться те, чого ми не прагнемо і чого зараз немає – американські війська, які битимуться з російськими військами", так відреагував на це Байден.

  •