Гарячі новини

Rzeczpospolitej: Голову МЗС Польщі та його колишнього заступника звинуватили у незаконному продажу віз для 350 тис. мігрантів з Африки та Азії

Голову МЗС Польщі Збігнєва Рау та його колишнього заступника Петра Вавжика звинуватили у незаконному продажу віз для 350 тис. мігрантів з Африки та Азії, повідомляє Rzeczpospolitej.

Вавжик був нещодавно звільнений, намагався накласти на себе руки і зараз перебуває в лікарні.

Як вважає слідство, протягом останніх трьох років вони ініціювали видачу близько 350 000 віз для робітників з Африки та Азії.

За одну візу брали до 40 тисяч доларів. Гроші ділили між собою контрабандисти та чиновники.

Польські правоохоронці перевіряють посольства республіки в Індії, Гонконгу, ОАЕ, Катарі, Філіппінах, Тайвані та інших країнах.

Починаючи з березня було заарештовано кількох підозрюваних у справі, зокрема індійського бізнесмена, який живе у Варшаві.

Збігнєв Рау заявив, що "не почувається співучасником" візового скандалу і не розглядає можливості відставки.

Самі мігранти з Польщі їхали далі до країн Шенгену. Повідомляється, що за останні роки Польща видала близько третини всіх робочих віз Євросоюзу, обійшовши Німеччину та Іспанію. Влада країни часто критикує ЄС за міграційну політику і позиціонує себе як борців з біженцями.

Збігнєв Рау каже, що віз було видано в межах норми (менше ніж дві візи на тисячу жителів Польщі), тоді як французи видали 20 віз на тисячу мешканців, а німці – 10 віз.

За його словами, "ніякого скандалу немає", а порушення стосувалися видачі приблизно 200 документів, тоді як за останні 30 місяців Варшава видала менше 2 мільйонів віз, з яких 1,5 млн - українцям та білорусам.

"Я волію говорити про каскад фейкових новин", - заявив чиновник.