Гарячі новини

Розгорнулася дискусія з яких причин лівому соціологу Кагарлицькому спочатку пом'якшили вирок, а потім знову посилили

Серед аналітичних тг-каналів “Логіка Маркова” та “Тверезий політолог” розгорнулася дискусія про те, з яких причин всесвітньо відомому соціологу, представнику лівого руху та противнику війни в Україні Борису Кагарлицькому у грудні спочатку пом'якшили вирок, а потім знову посилили.Про це пише у Телеграм "Рабкор".

“Тверезий політолог” припускає, що вченого випустили з в'язниці лише заради натяку на те, що соціологу слід залишити країну.

Оскільки Кагарлицький від від'їзду категорично відмовився і залишився вірним своїм принципам, вдруге його вирішили посадити вже напевно.

Політолог Сергій Марков на це заперечив, що не розуміє для влади резону форсованого заслання Бориса Кагарлицького з країни, де вчений міг би зі значно більшою свободою і силою критикувати Путіна зокрема і чинну російську владу в цілому.

Повідомляється, що Кагарлицький був потужним внутрішнім організатором, міг сприяти консолідації та мобілізації опозиційно налаштованого лівого руху на Росії - потім і треба було прибрати його з публічного політичного поля країни або посиланням, або в'язницею.

Проте, як показали нещодавні проекти у вигляді “Справедливого Світу”, “Діалогів із Кагарлицьким”, а також підтримки політв'язнів – лівий демократичний рух у країні консолідований як ніколи.

"Арештувавши Кагарлицького, репресивні апарати правлячих еліт вистрілили собі в ногу - висновок головного лівого інтелектуалу країна мобілізувала не тільки лівих усередині Росії, а й величезний міжнародний рух за його звільнення, до якого сьогодні входять антиімперіалістичні активісти з країн БРІКС, захист інтересів яких б, сьогодні є першоосновою офіційної геополітики. Повертаючись до питання про політику обертових, але сьогодні вже зачинених дверей тюремних камер щодо Бориса Кагарлицького - її справжні причини та перипетії можна нескінченно шукати в теоріях про “дві вежі Кремля”, мінливість рішень особисто верховного головнокомандувача або вплив якихось вояків. влади (що виглядає малоймовірним). Однак, вирішальний фактор очевидний: Борис Кагарлицький є одночасно політичним лідером, здатним об'єднати суспільство і завжди виступав на боці суспільства, а також людиною, яка є живим прикладом інтелігентності і принциповості у всьому, чим би він не займався. Кагарлицького не можна посадити без репутаційних витрат. Але й залишити його на волі для влади, яка боїться будь-яких проявів вільної громадянської активності, неможливо. Звідси нерішучість багатомільйонного силового апарату перед вічним дисидентом, соціалістом і демократом Кагарлицьким, який завжди нещадно критикував економічну та соціальну несправедливість і політичне свавілля правлячих класів" , пише