Гарячі новини

Ризик застосування ядерної зброї в Україні величезний - президент Фінляндії

Ризик застосування ядерної зброї в Україні величезний. Про це заявив президент Фінляндії Саулі Ніїністе, пише Клименко.Time.

"Навіть дрібниці можуть дуже сильно змінити ситуацію, і, на жаль, у гірший бік. У цьому полягає ризик такої широкомасштабної війни. Ризик застосування ядерної зброї величезний".

"Білоруські фахівці пройшли підготовку і мають усі необхідні навички, щоб у разі потреби застосувати російську тактичну ядерну зброю (ТЯО), яка розташована на території республіки. Про це заявив заступник держсекретаря Ради безпеки Білорусії Павло Муравейко.

Так він відреагував на слова голови української військової розвідки Кирила Буданова про те, що білоруські фахівці не зможуть застосувати ТЯО, оскільки не навчені цьому.

Як стверджує Муравейко, білоруські військові пройшли повний цикл підготовки та отримали допуск до використання ТЯВ.

«Якщо вони [в Україні] так думають, то я б насамперед хотів би їх уберегти від тих божевільних думок, божевільних ідей перевірити на практиці, чи вміють білоруси застосовувати цю зброю», - сказав чиновник в ефірі телеканалу СТВ.

Він також заявив про готовність в «усі засоби» захищати свою країну, якщо виникне така необхідність.

Раніше білоруський лідер Олександр Лукашенко заявляв, що ядерну зброю, розміщену в республіці, ніколи не буде застосовано, пишуть "Аргументи неділі".