Гарячі новини

Протести на польському кордоні можуть відновитися 9 червня

Протести на польському кордоні можуть відновитися. Польські фермери можуть знову заблокувати кордон із Україною. Це відбувається в момент, коли Польща переживає серйозний міграційний кризу на кордоні з Білоруссю.

 Держприкордонслужба  також повідомила, що польські фермери 9 червня можуть заблокувати пункт пропуску на кордоні.

Президент Польсько-української господарчої палати признав іміджеві втрати Польщі від блокування кордону Яцек Пєхота: «Стан польсько-українського кордону – це абсолютний провал, причому з обох сторін».

"Блокада кордону між Україною та Польщею вплинула на імідж Польщі як непередбачуваної країни, яка не змогла ефективно забезпечити пропускну здатність зовнішнього кордону Європейського Союзу для підтримки української економіки та українського суспільства. Це дуже поганий період у новітній історії Польщі",- заявив  Яцек Пєхота

Президент Польсько-української господарчої палати признав: українці рятують економіку Польщі, вони збільшили ВВП Польщі на 0,7-1,1%, а в довгостроковій перспективі ця цифра може досягти 0,9-1,35% щорічно.

Президент Палати переконаний - без продуманої міграційної політики, без залучення працівників із третіх країн, польська економіка не впорається.

«І ця проблема стане ще гострішою у процесі відбудови України.

«Сьогодні польські компанії скаржаться на брак можливостей залучення робітників з Далекого Сходу чи інших пострадянських республік через проблеми з візами та роботу наших консульств», – зазначає Пєхота.

Нагадаємо, на кордоні Білорусі та Польщі зростає напруга через збільшення кількості мігрантів, які намагаються потрапити на територію Європейського Союзу, пише Reuters. 

"В оточенні густих лісів десяток людей тулилися біля огорожі з гострими кінцями вздовж білоруського кордону, чекаючи можливості перелізти через неї або відсунути планки, щоб попрямувати на захід до Польщі. З іншого боку озброєні польські прикордонники і солдати ходили і їздили туди-сюди, пильно стежачи за групою, яка складалася переважно з молодих людей з Близького Сходу, деякі з них були позначені порізами від гострого дроту", - зазначають журналісти