Гарячі новини

Президент Венгриї Каталін Новак подала у відставку

Президент Венгриї Каталін Новак подала у відставку в суботу, 10 лютого, після того, як на неї виявився суспільний тиск за помилування людини, засудженого за допомогу в прикритті сексуального насильства в дитячому будинку, повідомляє  DW з посиланням на агентство Reuters.

Новак, близький союзник прем'єр-міністра Віктора Орбана, помилувала близько двох десятків людей в апрелі 2023 року - серед них був заступник директора дитячого будинку, який допоміг своєму колишньому шефу скрити свої сексуальні преступления.

"Я вивершила помилку... Сьогодні останній день, коли я зверталася до вас як до президента. Я прийняла рішення про помилування в апреле минулого року, полагаючи, що засуджений не зловживав уразливістю дітей, за що він звертався", - сказала Каталін Новак, об'являючи о своей отставке в речи по государственному телевидению Венгрии.

Вона визнала, що "відсутність аргументації могли викликати сомнення в нулевій терпимості до педофілії".

 

Як повідомляє Reuters, цієї неділі опозиційні партії Венгриї вимагали відставки Новака у зв'язку з цією справою, а 9 лютого близько тисячі людей на мітинг протесту в офісі президента призвали її уйти.

Напередодні  цих подій прем’єр-міністр Орбан, чия партія Fidesz розпочинає кампанію з виборів у Європарламенті в червні, намагаючись згладити репутаційний збиток, внісши в парламент конституційну поправку, яка має право президента помилуватись за преступления, совершенные против детей. 10 лютого колишній міністр юстиції Юдіт Варга, яка, як очікувалося, очолив список партій Fidesz на виборах, але також підписала рішення про помилування заступника директора дитячого управління, повідомила у Facebook, що залишає посаду депутата, взявши на себе відповідальність за це рішення.