Гарячі новини

Президент Ізраїлю висловив співчуття благодійної організації у зв'язку з трагічною загибеллю 7 ії співробітників внаслідок удару ЦАХАЛ у секторі Газа

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог у вівторок, 2 квітня, зателефонував із засновником благодійної організації World Central Kitchen (WCK) Хосе Андресом і висловив йому співчуття у зв'язку з трагічною загибеллю сімох співробітників WCK внаслідок удару Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у секторі Газа, пише DW.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху підтвердив, що удару по колоні з гуманітарною допомогою World Central Kitchen (WCK) у секторі Газа, внаслідок якого загинули семеро людей, завдала армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).

"Таке трапляється у воєнний час. Ми ретельно вивчаємо це, перебуваємо в контакті з урядами загиблих іноземців і зробимо все, щоби це не повторилося", - цитує Нетаньяху агентство Reuters у вівторок, 2 квітня.

Раніше WCK повідомила, що семеро працівників організації були вбиті в результаті удару ЦАХАЛ по колоні на південь від Дейр-ель-Балаха в центральній частині сектора Газа.

Машини виїжджали після доставки 100 тонн гуманітарної допомоги, привезеної до сектору Гази морем. Їхній рух було скоординовано з ЦАХАЛ, стверджує WCK.

Серед загиблих були громадяни Австралії, Польщі та Великобританії, а також чоловік із громадянством США та Канади та один палестинець.

В організації назвали удар "цілеспрямованою атакою ЦАХАЛ".

В армії Ізраїлю заявили, що "проводять поглиблене розслідування на найвищому рівні, аби зрозуміти обставини цього трагічного інциденту".

У ЄС закликали до розслідування удару Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель закликав до розслідування та засудив удар Ізраїлю по гуманітарній колоні.

"Я вшановую пам'ять співробітників World Central Kitchen, які загинули в результаті удару Ізраїлю в секторі Газа. Я засуджую напад і закликаю провести розслідування. Незважаючи на всі вимоги захистити мирних жителів та гуманітарних працівників, ми бачимо нові безневинні жертви", - написав Боррель.