Гарячі новини

Правопопулістські та ультраправі партії досягли на виборах до Європарламенту значних успіхів

Значні успіхи, яких досягли на виборах до Європарламенту правопопулістські та ультраправі партії у багатьох країнах ЄС, викликає тривогу у представників німецької промисловості, пише DW.

"Збільшення числа євродепутатів від правих популістів - тривожний знак, - заявила в понеділок, 10 червня, керівник Федерального об'єднання німецької промисловості (BDI) Таня Геннер (Tanja Gönner). - Це означає, що скорочується частка тих, хто, як і ми, хоче формувати та зміцнювати Європу".

За її словами, реакцією на результати виборів має стати реформа, Європі невідкладно потрібен план економічного розвитку.

"Головним пріоритетом у майбутній законодавчий період має стати промислова конкурентоспроможність Європи", - підкреслила Геннер, зазначивши, що новий склад Європарламенту має знайти кращий баланс між екологією та конкурентоспроможністю, набагато більшу роль мають відігравати такі важливі питання економічної політики, як завершення створення єдиного європейського ринку , укладання угод про вільну торгівлю та скорочення бюрократії.

На необхідності скорочення бюрократії та підвищення конкурентоспроможності наполягають також голова Асоціації хімічної промисловості (VCI) Маркус Штайлеман (Markus Steilemann) та президент Федерального об'єднання оптової торгівлі, зовнішньої торгівлі та сервісного обслуговування (BGA) Дірк Яндура (Dirk Jandura).

"Прагматизм і швидкість повинні нарешті увійти в європейський будинок, а бюрократія залишитися за дверима", - заявив Штайлеман.

"Мандат виборців свідчить: кінець вічному регулюванню, так - більшій свободі та конкуренції", - наводить агентство Reuters слова Яндури.

Глава Федерального об'єднання спілок німецьких роботодавців (BDA) Райнер Дульгер (Rainer Dulger) закликав усі демократичні партії в Європарламенті тісно співпрацювати, щоб запобігти впливу на майбутнє ЄС популістських партій.

За його словами, BDA хоче працювати над необхідною зміною курсу разом із проєвропейськими силами у Європарламенті.

Головний економіст Commerzbank Йорг Кремер (Jörg Krämer) побоюється, що на позачергових парламентських виборах у Франції, однієї з основних країн ЄС, уже не гарантовано проєвропейської більшості, що позначиться на становищі загальноєвропейської валюти.

"Якщо традиційним проєвропейським партіям буде все важче переконувати виборців у своїй позиції, це призведе до суттєвого послаблення євро".

З погляду головного економіста банку ING Карстена Бржескі (Carsten Brzeski), серйозні втрати на виборах у ЄС політичних сил, пов'язаних із президентом Франції Емманюелем Макроном та партіями правлячої в Німеччині коаліції, означають, що і французький, і німецький уряди стають дедалі менш дієздатними. "Вірогідним є ще більший застій в економічній політиці. На європейському рівні невеликий зсув вправо означає, що формування більшості стане ще складнішим", - попереджає економіст.

Він очікує, що за нового складу Європарламенту такі проекти, як спілка ринків капіталу, нові європейські інвестиції чи загальна промислова політика, швидше будуть уповільнені, ніж прискорені.

При цьому, на думку Бжескі, результати виборів, хоч і не віщують прориву для європейської економіки, але й не викличуть різкої зміни економічної політики: "Європа завжди була і залишається надто складною для цього, в ній дуже багато факторів впливу. Рішення завжди приймаються повільно" та на основі компромісів".

Експерт ING бачить ризик того, що через зростання національних інтересів Європа продовжить "втрачати позиції у концерті великих гравців".