Гарячі новини

Пірати Сомалі звільнили судно MV Abdullah і 23 члени екіпажу після того, як імовірно отримали викуп у розмірі 5 млн доларів

Пірати Сомалі звільнили судно MV Abdullah і 23 члени екіпажу після того, як імовірно отримали викуп у розмірі 5 млн доларів, повідомляє ВВС.

Вантажне судно, яке ходить під прапором Бангладеш, було захоплене біля узбережжя Сомалі місяць тому, коли перевозило вугілля з Мозамбіку до Об'єднаних Арабських Еміратів.

"Ми перевірили справжність купюр, розділили їх і пішли", - цитує Reuters одного з піратів Абдірашіда Юсуфа.

AFP пише з посиланням на дружину капітана MV Abdullah Мохаммеда Абдура Рашида, що гроші скинули з повітря в трьох мішках, після чого 65 піратів залишили судно на дев'яти човнах.

Власник MV Abdullah, компанія KSRM Group, заявила, що судно та екіпаж було звільнено після переговорів. «Ми уклали угоду з піратами, — сказав представник компанії Мізанул Іслам, відмовившись говорити про суму викупу. — Усі члени екіпажу перебувають у безпеці».

Після звільнення судно вирушило до ОАЕ у супроводі двох військових кораблів.

В останні місяці біля берегів Сомалі почастішали випадки захоплення суден.

З кінця листопада минулого року зафіксовано понад 10 таких випадків.

Експерти з безпеки кажуть, що біля узбережжя Сомалі утворився вакуум безпеки після того, як військові кораблі, які патрулюють місцеві води, переключили увагу на Червоне море, де судна зазнають нападів з боку єменських хуситів.

За підрахунками Світового банку, з 2005 по 2012 рік пірати Сомалі заробили від 339 до 413 млн доларів на захопленні суден.