Гарячі новини

Перевізники Словаччини заблокували кордон із Україною

Перевізники Словаччини заблокували кордон із Україною, передає сайт Україна. новини.

Сьогодні з 13:30 почалося блокування руху вантажівок на ПП "Вишні Німецькі" - "Ужгород"..

Нагадаємо, Польщя також продовжує блокувати українські транзити.

На днях у Польщі застряг 14-тонний медичний вантаж для прифронтових областей через страйк далекобійників, повідомив голова підкомітету ВР з питань енергобезпеки Вікторія Гриб .

Представники польських автоперевізників заявили в понеділок, 13 листопада, що нові переговори з українською владою не змогли покласти край суперечці про нечесну з їхньої точки зору конкуренцію з боку транспортних підприємств України, пише DW.

На думку поляків, ослаблення правил доступу до ЄС після вторгнення Росії в Україну призвело до напливу українських конкурентів, що серйозно позначилося на їхніх особистих доходах.

У відповідь на це польські далекобійники з 6 листопада почали блокувати три основні прикордонні переходи польсько-українського кордону.

За даними поліції Польщі, співробітники транспортних компаній, що протестують, дозволяють проїхати легковим машинам, але перешкоджають в'їзду в країну вантажівок, пропускаючи лише один вантажний автомобіль за годину.

У понеділок делегація протестувальників далекобійників зустрілася з представниками українського та польського урядів.

"Ми не досягли угоди. Українська сторона не бере до уваги наші вимоги", - заявив у соціальних мережах один із лідерів акції протесту у прикордонному польському місті Дорогуськ.

За відсутності рішення ситуація на кордоні посилюється Польські транспортні компанії хочуть відновити використання дозволів на в'їзд до ЄС для українських вантажних транспортних засобів.

Ці дозволи Євросоюз скасував після нападу Росії на Україну з метою підтримки української економіки.

Спочатку ці заходи діяли один рік, а минулого літа їх продовжили до червня 2024 року. Дальнобійники Польщі також критикують електронну систему реєстрації для виїзду з України після завершення поставок, що призводить до тривалого очікування, яке, за словами протестувальників, може досягати 11-12 днів.

За даними польської митної служби, внаслідок блокування руху польськими транспортними компаніями станом на понеділок, 13 листопада черга з боку польського Дорогуська збільшилася до 1300 вантажівок, які сподіваються проїхати на територію України.

Крім цього, ще 500 фур чекали на перетин кордону з Україною на КПП Гребенне.