Гарячі новини

На Харківщині йдуть інтенсивні бої, ситуація динамічно змінюється. Через російські атаки евакуйовано вже понад 4,5 тис людей.

На Харківщині йдуть інтенсивні бої. Через російські атаки евакуйовано вже понад чотири з половиною тисячі людей.Ситуація динамічно змінюється, і зараз ведуться бої за Вовчанськ.

Як заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, "російські сили активно атакують українські підрозділи на кількох напрямках з метою просування в глиб території країни, українські бійці роблять все, щоб утримати оборонні рубежі та позиції, завдають ворогові поразки.Для посилення оборони вживаються всі необхідні заходи та оперативно приймаються рішення, у тому числі кадрові (!). Спроби росіян прорвати оборону зупинено".

 

Генеральний штаб ЗСУ на Telegram  повідомляє:

У військовому командуванні зазначили, що ведуться бойові дії на чотирьох напрямках:
  • Пильна - Лук'янці,
  • Пильна - Глибоке,
  • Пильна - Олійникове,
  • Муром - Бугруватка.

Також російські війська проводять штурмові дії на п'яти напрямках:

  • Стрілеча - Глибоке,
  • Олійникове - Глибоке,
  • Оліникове - Лук'янці,
  • Муром - Стариця,
  • Плетенівка - Тихе.

Протягом доби на цих напрямках ворог здійснив 22 штурмові дії, із них 14 - ще тривають, передали в Генштабі.

"Ведуться бої за прикордонне місто Вовчанськ. Ворог задіяв значні сили для ведення наступу на місто у складі до 5 батальйонів та не рахується із власними втратами", - йдеться в заяві військового командуванні...Нині ворог має тактичний успіх..Сплановано заходи щодо знищення противника, який вклинився в нашу оборону. Наші захисники ведуть оборонні дії, завдають вогневого ураження противнику, широко застосовують безпілотні системи з метою ведення розвідки і завдання точкових ударів для завдання максимальних втрат", - розповіли в Генштабі.

Також триває розгортання резервів "для стабілізації ситуації".

В Генштабі додали, що в ході визначення завдань військам, одним із головних пріоритетів є збереження життя воїнів Сил оборони.

Між тим, з українських та російських джерел надходить суперечлива інформація про ситуацію у прикордонні Харківської області.

Спікер ОСГВ "Хортиця" Назар Волошин заявив, що ВСУ локалізували росіян у "сірій зоні" Харківської області і вона не розширюється.

"Рішенням командування посилено наші оборонні підрозділи ЗСУ, і воно вже реалізується. Противник локалізований у «сірій зоні», він не розширюється. Однак є питання того, щоб його до кінця знищити", - сказав спікер в ефірі телемарафону.

Він також заявив, що в районі населених пунктів Липці та Вовчанськ ЗСУ проводять контрударні заходи.

Водночас, російські паблики стверджують, що армія РФ вже вийшла на околиці Волчанська. Українські джерела цього не підтверджують. При цьому раніше низка українських ЗМІ писала, що росіяни ведуть наступ на село Глибоке на північ від Липців.

"Почалися вуличні бої, місто оточують. Першої лінії фортифікацій та мін просто не було, — написав командир одного з підрозділів Денис Ярославський .

За його словами, ворог стягує резерви, вільно увійшов до сірої зони, по всій лінії кордону.

"За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи. А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільний крадіжка або навмисний саботаж.

«Інформаційні вкиди щодо можливості обладнати триповерхові бетонні споруди під вогневим впливом противника, м’яко кажучи, є абсурдними. І знецінюють ті зусилля, яких сьогодні дійсно докладають і військовослужбовці інженерних підрозділів, і цивільний персонал», — заявив голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту МО Олександр Яковець,  пояснюючи «відсутність укріплень на Харківщині.

Нагадаємо, з п'ятниці, 10 травня, ситуація в Харківській області значно ускладнилася через активізацію ворожих наступальних дій у регіоні. Російські війська намагаються просунутися углиб Харківщини. 

 

Влада України знала заздалегідь про плани російської армії щодо наступу в Харківській області. Про це в ефірі національного телемарафону заявив речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

«Можна сказати, що дії ворога на цьому напрямі почалися за відомим графіком, про який було поінформовано, як і належить Головному управлінню розвідки, всі необхідні інстанції, керівництво та командування», — цитує Юсова «РБК-Україна».

За твердженням представника ГУР, Міноборони РФ задіяло на фронті в Харківській області солдатів Московського та Ленінградського військових округів, які зараз зазнають великих втрат.

Юсов також закликав російських військовослужбовців здаватися в полон.

«З огляду на масштаби ситуації з російським угрупуванням, їх втрати та майбутні в тому числі було ухвалено рішення скоріше відкрити додатковий табір для російських військовополонених в Україні», — сказав він.

Голова військової адміністрації Харківської області Олег Синегубов, у свою чергу, розповів, що в регіоні збільшилася «сіра зона».

«Ворог продовжує свої спроби просунутися вглиб Харківської області.

У нас справді збільшилася „сіра зона“, збільшилася кількість населених пунктів, на територіях яких ведуться активні бойові дії, — сказав він в ефірі телемарафону. — Істотних успіхів по цих територіях немає, проте ситуація справді досить важка, але повністю контрольована нашими військами».