Гарячі новини

Міністр закордонних справ Ізраїлю розкритикував звернення генсека ООН Антоніу Гутерріша до Ради Безпеки

Міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен розкритикував звернення генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша до Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою обговорити гуманітарне припинення вогню в секторі Газа.

На його думку, діяльність Гутерріша на посаді генерального секретаря загрожує миру на планеті, а висловлювання генсека є рівнозначними підтримці палестинських радикалів з руху ХАМАС.

"Переживання Гутерріша на посаді генсека ООН загрожує миру в усьому світі. Його запит на застосування статті 99 [Статуту ООН] та заклик до припинення вогню в Газі є підтримкою терористичної організації ХАМАС та схвалення вбивств старих людей, викрадення немовлят та зґвалтування жінок", - йдеться у заяві Коена, яку він опублікував на своїй сторінці у соцмережі X (Twitter).

"Будь-який, хто підтримує мир у всьому світі, має підтримувати звільнення Гази від ХАМАС", - вважає ізраїльський міністр.

Раніше Гутерріш зазначив необхідність встановлення режиму гуманітарного припинення вогню, при якому "засоби для виживання можуть бути відновлені, а гуманітарна допомога може бути доставлена безпечно і своєчасно".

Як зазначили в офісі генсека, він вперше за весь час перебування на чолі всесвітньої організації направив лист до голови Ради безпеки, скориставшись статтею 99 Статуту ООН, згідно з якою генсек "має право доводити до Ради Безпеки будь-які питання, які, на його думку, можуть загрожувати підтримці міжнародного миру та безпеки".