Гарячі новини

Ізраїльські військові продовжують прочісувати будівлю лікарні "Аш-Шифа" в Газі, під час операції вже виявлено озброєння, військове обладнання та командний штаб ХАМАС

Ізраїльські військові продовжують прочісувати будівлю лікарні "Аш-Шифа" в Газі, під час операції вже виявлено озброєння, військове обладнання та командний штаб, які належать палестинському радикальному руху ХАМАС. Про це повідомив офіційний представник Армії оборони Ізраїлю Даніель Хагарі.

"Ми виявили у лікарні озброєння, розвіддані, військову техніку та обладнання. Крім того, ми виявили командний штаб, засоби зв'язку, які належать ХАМАС. Устаткування та матеріали перевіряються нашими розвідслужбами", - сказав він на вечірньому брифінгу.

Хагарі додав, що ізраїльські військові "продовжують прочісувати лікарню цілеспрямовано та на підставі розвідданих".

"Ми продовжуємо це робити, щоб виявити додаткові дані, засоби та розкрити терористичну діяльність усередині лікарні", - пояснив він.

За словами Хагарі, військові постійно контактують із персоналом клініки, щоб забезпечити евакуацію пацієнтів.

"Протягом дня ми передали до лікарні предмети для немовлят, медичне обладнання та ліки", - сказав він.

За версією представника ізраїльської армії, "Аш-Шифа" та інші лікарні "служили для ХАМАС притулком".

"Усі дані, які ми виявили у лікарнях "Аш-Шифа", "Ар-Рантісі" та інших лікарнях [у Газі], доводять, що мало місце військове використання лікарні на користь терористів, що суперечить міжнародному законодавству", - зазначив Хагарі.

Водночас, прес-служба Армії оборони Ізраїлю опублікувала відеокадри, зняті у відділенні магнітно-резонансної томографії клінічного центру "Аш-Шифа".

На кадрах видно мішки з автоматами, гранатами та боєприпасами, а також інше військове спорядження, згідно з поясненнями військових, заховані прихильниками ХАМАС у лікарні.

На одному з бронежилетів, знайдених у медичному приміщенні, видно емблему угруповання "Бригади Іззеддіна аль-Кассама" - бойового крила ХАМАС.

Крім того, у лікарні виявлено засоби зв'язку, лазерні диски та комп'ютери, за словами ізраїльських військових, які використовували радикали.