Гарячі новини

Херсон залишається під атаками російських ракет, продовжують гинути не тільки військові, але і цивільні

Міноборони Великобританії звертає увагу на вразливість Херсона через щоденні обстріли військами РФ після його звільнення 11 листопада. 

Тільки 24 листопада в результаті ударів загинули 10 людей, а 27 листопада в районі Херсона зафіксовано 54 обстріли.

"Місто вразливе, тому що залишається в межах досяжності більшості російських артилерійських систем, які зараз ведуть обстріли зі східного берега Дніпра, нещодавно укріплених оборонних рубежів".

На випадок можливого контрнаступу українських військ російські сили зміцнюють свої позиції вздовж критично важливих ліній постачання на сході Херсонської області. 

Пріоритет росіяни віддають копанню траншів та зведенню протитанкових оборонних споруд уздовж ліній постачання, які з'єднують підрозділи РФ на лівому березі Дніпра з південно-східними тиловими районами в Херсонській області, в анексованому Криму та в районі Мелітополя. 

Ця активність демонструє, що російське військове керівництво вважає перспективу українського контрнаступу через Дніпро серйозною загрозою, вважають у ISW.

Упродовж 27 листопада росіяни 30 разів атакували територію Херсонської області, заявив голова обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич. 

За його словами, під час обстрілів житлових кварталів Херсона снаряди потрапили до приватних та багатоквартирних будинків.

 Крім того, зафіксовано удари по ще 10 населених пунктах Херсонського району та 8 населених пунктах Бериславського району - в результаті є один загиблий та двоє поранених.

За даними Генштабу ЗСУ, за добу 27 листопада вбито близько 590 росіян, які воюють проти України, а загальні втрати російської армії з початку повномасштабного вторгнення досягли 87900 тисяч осіб. Крім того, російська сторона втратила загалом 2908 танків (+3 одиниці за останню добу), 5861 бойову броньовану машину (+5), 1899 артилерійських систем (+2), зазначається у повідомленні Генштабу.