Гарячі новини

The Guardian: Іран передав Росії не менше 18 далекобійних безпілотників за допомогою човнів та державної авіакомпанії

Іран передав Росії щонайменше 18 далекобійних безпілотників за допомогою човнів та державної авіакомпанії, пише The Guardian.

За даними джерел видання, після візиту росіян до Тегерану в листопаді РФ отримала шість безпілотників Mohajer-6 з дальністю польоту близько 200 км і 12 безпілотників Shahed 191 і 129.

Ці безпілотники є багаторазовими, на відміну від дронів-камікадзе.

Вони можуть переносити снаряди, наносити ними удари та повертатися назад.

Москва отримала від Тегерана щонайменше 18 дронів, що несуть ракети, пише також Країна.

Це, по-перше, шість безпілотників Mohajer-6, які мають дальність польоту близько 200 км і несуть дві ракети під кожним крилом. А також 12 дронів Shahed 191 і 129, які також мають ракети класу "повітря-земля".
 
Зазначені моделі, на відміну від "Шахідів", що вже використовуються росіянами, не камікадзе. Вони повинні відстрілятися за мету та повернутися на базу. Вони літають більш високо, ніж дрони-камікадзе.
 
Mohajer-6, отримані Росією ще в листопаді, можуть перебувати у повітрі шість годин та працювати на електроенергії. Вони можуть нести 40-кілограмові бомби та оснащені високоточними системами візуалізації та наведення.
 
Shahed-129 несе важче корисне навантаження в 60 кг, але може залишатися в повітрі всього чотири години, тоді як Shahed 191 може літати протягом п'яти годин з 70 кг.
 
Стверджується, що обидва літають із використанням модифікованого двигуна, що спочатку вироблений у Німеччині. Джерела повідомляють, що Росія високо цінує здатність іранського дрону долати системи перешкод.
 
За словами джерел, більшість безпілотників переправили Каспійським морем на іранських кораблях, з яких дрони перевантажили на судна російського ВМФ. Інші безпілотники передали вантажною авіацією.
 
Російські військові паблики днями повідомляли, що польоти військових транспортних бортів з Ірану до Росії почастішали. Газета пише, що Іран відправив до Москви 54 технічні фахівці для налаштування та обслуговування безпілотників.
 
Дрони були виготовлені на військовому заводі в місті Ісфахан, який 28 січня атакував імовірно ізраїльський безпілотник.
При цьому, Україна відчуває гострий дефіцит боєприпасів.У розвідці однієї з країн НАТО повідомили, що українська армія витрачає 5 тисяч снарядів на день – стільки невеликих країн закуповують за цілий рік.Про це  пише Financial Times із посиланням на джерела.

При цьому російська армія, за оцінками, витрачає вчетверо більше боєприпасів.

"Поточні темпи витрачання боєприпасів України в багато разів вищі за наші нинішні темпи виробництва", - заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.