Генсек ООН надіслав офіційного листа послам усіх 193 держав-членів, у якому попередив про «неминучий фінансовий колапс» організації
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш надіслав офіційного листа послам усіх 193 держав-членів, у якому попередив про «неминучий фінансовий колапс» організації.
Основні деталі ситуації станом на кінець січня 2026 року:
- Критичний дефіцит: ООН завершила 2025 рік із рекордною заборгованістю держав-членів у розмірі $1,568 млрд, що більш ніж удвічі перевищує борг попереднього року.
- Терміни: Регулярний бюджетний кеш може закінчитися вже до липня 2026 року, що загрожує зупинкою роботи штаб-квартири в Нью-Йорку та згортанням програм.
- Головний боржник: Найбільша заборгованість припадає на США — близько $2,2 млрд (включно з поточними та минулими нарахуваннями), що становить приблизно 95% усіх несплачених коштів. Адміністрація Дональда Трампа наразі критично налаштована до ООН і скорочує фінансування.
- «Подвійний удар» правил: Гутерріш наголосив на абсурдності фінансових правил, які зобов'язують ООН повертати країнам невикористані кошти з бюджету, навіть якщо ці кошти фактично ніколи не надходили від боржників. Наприклад, лише в січні 2026 року організація була змушена формально «повернути» $227 млн, яких вона навіть не отримувала.
Генсек закликав країни або негайно сплатити внески, або радикально переглянути фінансові правила організації, щоб запобігти банкрутству.
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии















