Fortune: Стартап Emergence AI запустив експеримент, що трапилося б із планетою, якби нею керували нейромережі
Стартап Emergence AI запустив експеримент, що трапилося б із планетою, якби нею керували нейромережі, передає Fortune.

Організація провела п'ять 15-денних симуляцій, кожна з яких керувалася окремим ІІ: Claude, ChatGPT, Grok, Gemini, а також п'яте моделювання, кероване комбінацією моделей.
Дослідники оснастили кожного агента більш ніж 120 інструментами, що дозволяють їм спілкуватися, голосувати, керувати ресурсами та планувати, а також демонструвати інші види поведінки, властиві людям.
Симуляція, запущена Claude, виявилася найбільш соціально стабільною з найвищими показниками громадянської участі. Це була єдина симуляція, в якій вдалося зберегти лад і все населення. Серед агентів практично не було розбіжностей: 332 голоси віддано за 58 пропозицій, що відповідає 98% підтримки.
Gemini та Grok продемонстрували найбільший рівень хаосу. Grok вчинив 180 злочинів та його світ закінчився за 4 дні. Агенти Gemini вчинили найбільшу кількість злочинів – 683 за 15 днів.
У ході симуляції для ChatGPT було зафіксовано всього два злочини, проте вона тривала всього сім днів, оскільки агенти забули поставити на чільне місце власне виживання і вимерли.
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии















