Гарячі новини

Financial Times: Вашингтон може бути незадоволений атакою українських морських дронів на бухту Новоросійська

Вашингтон може бути незадоволений атакою українських морських дронів на бухту Новоросійська, яка була зроблена вчора.Про це пише Financial Times.

Причина – ця атака створила загрозу експорту російської, а також казахської нафти, що може призвести до зростання цін на пальне, чого Байден намагається уникнути напередодні президентських виборів до США.

 Видання зазначає, що атака на порт Новоросійська, внаслідок якої суттєві пошкодження отримав великий десантний корабель "Оленьогірський гірник", відбулася після серії російських ракетних ударів по українській інфраструктурі зернового експорту.

"Країни атакують основні джерела експортного доходу один одного", - пише FT.

Також автори публікації припускають, що США та інші західні партнери України можуть бути незадоволені ударами щодо нафтового експорту Росії.

"США докладають зусиль, щоб зберегти російську нафту на ринку, щоб зупинити зростання світових цін і не завдати шкоди світовій економіці, оскільки адміністрація президента Джо Байдена хоче, щоб ціни на нафту залишалися стабільними перед президентськими виборами наступного року", - пише видання.

Воно зазначає, що Новоросійськ є головним нафтовим портом Росії на Чорному морі та здатний експортувати близько 600 000 барелів на день.

Це також головний пункт експорту нафти з Казахстану, де закінчується магістраль Каспійського Трубопровідного Консорціуму (КТК) потужністю 1,2 млн. барелів на добу, в якому свою частку зокрема має американська нафтова компанія Chevron.

"Білий дім не сприйме все, що ризикує скоротити постачання російської нафти на ринок", - сказала колишній аналітик ЦРУ, експерт RBC Capital Markets Хеліма Крофте.

За її словами, Вашингтон очікує, що західну підтримку Україні важче підтримуватиме, якщо внаслідок дій Києва загостриться енергетична криза у світі.