Гарячі новини

Financial Times: США наполягають на такій угоді щодо корисних копален, яка підірве суверенитет України та не пропонує ніяких гарантій безпеки

США наполягають на новій угоді щодо контролю за критично важливими корисними іскопаними та енергоактивами України, але не пропонують Київу натомість гарантій безпеки. Про це повідомляє видання Financial Times.
 
За даними журналістів, цей документ виходить за межі початкової спільної економічної угоди, укладеної в цьому місяці в межах зусиль президента США Дональда Трампа щодо припинення російського вторгнення та компенсації військової допомоги Україні.
 
Українські високопосадовці висловили занепокоєння, що нова пропозиція може підірвати суверенитет країни, перенаправити прибутки за кордон та посилити залежність країни від Вашингтона.
 
Новий проект угоди є кроком до посилення контролю за адміністрацією Трампа над прибутковими природними ресурсами України.
 
Документ охоплює всі мінеральні ресурси, зокрема нафту, газ та ключові енергетичні активи на території України.
 
США також вимагають створення спільного інвестиційного фонду, доходи від якого будуть розподілятися між двома країнами. Контролювати його має наглядова рада, в якій три з п'яти місць отримають американські представники, що фактично надасть Вашингтону право вето.
 
У проекті зазначено, що "внески Сполучених Штатів після повномасштабного російського вторгнення в Україну в 2022 році" будуть вважатися частиною цього партнерства.