Гарячі новини

DW: Нетаньяху висловив розчарування рішенням уряду Німеччини призупинити експорт до Ізраїлю зброї

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху висловив розчарування рішенням уряду Німеччини призупинити експорт до Ізраїлю зброї, котра може використовуватися у війні в Секторі Гази.
 
Відповідну заяву оприлюднила канцелярія Нетаньяху у п'ятницю, 8 серпня, після його розмови з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом (Friedrich Merz), пише DW.
 
У заяві йдеться, що Нетаньяху він звинуватив уряд Німеччини в тому, що той своїм рішенням припинити експорт зброї до Ізраїлю буцімто "винагороджує" палестинську ісламістську організацію ХАМАС (вважається терористичним у США, ЄС, Німеччині та ще низці країн. - Ред.).
 
"Замість того, щоб підтримувати справедливу війну Ізраїлю проти ХАМАСу, який здійснив найстрашніший напад на євреїв з часів Голокосту, Німеччина винагороджує тероризм ХАМАСу шляхом ембарго на постачання зброї Ізраїлю", - йдеться у заяві, яку поширила пресслужба Нетаньяху, цитує dpa.
 
Водночас у ній вказується, що Нетаньяху запевнив Мерца, що ціллю Ізраїлю є не захоплення Сектора Гази, а звільнення його від панування ХАМАСу.
 
Нинішнє рішення уряду Мерца щодо Ізраїлю знаменувало значний зсув у зовнішній політиці Німеччини, зазначає інформагенція. Ухвала уряду Мерца пролунала через кілька годин після того, як безпековий кабінет Ізраїлю вирішив розширити наступ з метою встановлення повного контролю над містом Газа.