Гарячі новини

Донеччина: росіяни вийшли на околиці Орлівки - наступного населеного пункту після захопленого Ластівкіно на захід від Авдіївки

Росіяни вийшли на околиці Орлівки - наступного населеного пункту після захопленого Ластівкіно на захід від Авдіївки, повідомляє Deep State.

"Противник намагався закріпитися в крайніх будинках в Орлівці і в околицях Тоненького. Ситуація на території цих населених пунктів уточнюється. На південь від Північного ворог наступав також, мав частковий успіх", - повідомляє телеграм-канал.

На північному фланзі був "неприємний момент із проривом до Бердичів, але його вдалося відобразити". Також,  наступають на Степове.

ЗСУ офіційно підтвердили вихід із села Ласточкине на Авдіївському напрямку Підрозділи здійснили відхід від села Ласточкине, щоб організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка, Тоненьке, Бердичі та не допустити подальшого просування супротивника далі у західному напрямку", - повідомив представник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховий.

Президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю CNN, що від військової допомоги США залежатиме, як поводитиметься українська армія на полі бою. 

«Якщо Київ отримає допомогу від США, він зможе почати відтісняти Росію назад. Якщо ж ні, то доведеться зосередитися лише на обороні», - сказав український лідер.

При цьому Зеленський заявив, що без допомоги США Україні буде не тільки важко здобути нові перемоги на полі бою, але складно утримувати оборону цього року.

«Люди будуть готові, але боєприпаси не будуть готові, бригади не будуть готові не лише до нашого контрнаступу, вони не будуть готові до оборони, щоб залишатися сильними. Це буде дуже важко», - наголосив Зеленський.

Раніше в Пентагоні заявили, що за відсутності допомоги США, Україна має обирати, за які населені пункти ЗСУ будуть боротися, враховуючи наявні ресурси.

За відсутності допомоги США, Україна має обирати, за які населені пункти ЗСУ боротимуться з огляду на наявні ресурси, заявила речник Пентагону Сабріна Сінгх.

Відповідаючи на запитання кореспондента, які міста можуть залишити ЗСУ після Авдіївки, вона сказала: «Послухайте, якщо ми не отримаємо більше — якщо ми не отримаємо необхідне фінансування від Сенату — ми не зможемо надати ці критично важливі пакети, і Україні доведеться зробити вибір: ухвалити рішення про те, які міста, які селища вони можуть утримувати з тим, що мають, і тим, що партнери зможуть продовжувати постачати їм».

"Але я не можу говорити про кожне конкретне місто», — зазначила вона, відмовившись називати конкретні населені пункти, які можуть опинитися під загрозою після виведення ЗСУ з Авдіївки.