Гарячі новини

Через найбільшу магнітну бурю за останні 20 років, супутники Starlink погіршать свій звʼязок

Через найбільшу магнітну бурю за останні 20 років, супутники Starlink погіршать свій звʼязок, —пише Reuters

Тисячі супутників Starlink на низькій навколоземній орбіті використовують міжсупутниковий лазерний зв'язок передачі даних між собою в космосі.

Нацуправління океанічних та атмосферних досліджень США заявило, що шторм є найбільшим із жовтня 2003 року і, ймовірно, триватиме протягом вихідних, створюючи ризики для навігаційних систем, електромереж та супутникової навігації.

Нагадаємо, велетенська сонячна пляма збільшилася до 200 тисяч кілометрів.

12 травня буде висока сонячна активність, -  пише Space com NASA.

Він спостерігає за гігантською сонячною плямою AR3664, яка не припиняє зростати.

Зараз ця ділянка підвищеної активності в 15 разів більша за розмір нашої планети і продовжує збільшуватися.

AR3664 вже стала настільки гігантською, що її можна побачити із Землі навіть без спеціальної апаратури, скориставшись лише темними окулярами для спостереження за сонячним затемненням.

На поверхні сонячної плями відбуваються дуже активні вибухові процеси виділення енергії (сонячні спалахи) та корональні викиди маси (КВМ).

Ці потужні викиди енергії в космос можуть дістатися Землі і спричинити широкомасштабні збої в електромережі, перешкоди радіозв'язку і навігаційним сигналам, вивести з ладу супутники і викликати посилене явище північного сяйва.

У NASA очікують, що висока сонячна активність спостерігатиметься сьогодні та завтра. Всім метеозалежним варто берегти себе