Гарячі новини

30 тонн української кукурудзи, яку в Польщі висипали з товарного потягу, утилізують

30 тонн української кукурудзи, яку в Польщі висипали з товарного потягу, утилізують, повідомляє сайт Польщя UA.

У Польщі завершують збирання української кукурудзі, яку висипали в ніч із 24 на 25 лютого, біля залізничної станції Котомеже, водночас 30 тонн з нею не буде зібрано. Про це передбачає представник охоронної компанії, що забезпечує транспортну безпеку, Павло Білевський .

"Вісім із 40 вагонів було розкрито. Мітні троси завтовшки 8 мм були перерізані. Таким чином було відкрито його подвійні бічні двері вагонів", - пояснюючи, пояснивши, що під час відкриття дверей половина товару висипається з вагона.

Це зерно буде зібрано, зважено на митниці, після цього відправлено на утилізацію або виробництво біодизелю .

Блокування польсько-українського кордону стає не лише економічним, а й політичним питанням, що впливає на інтереси конкретних груп. За словами першого заступника міністра аграрної політики України Тараса Висоцького, ця ситуація вимагає "конструктивного діалогу".

З обох боків кордону є значний інтерес до вільної торгівлі та співпраці, що раніше позитивно вплинуло на розвиток відносин.

Впровадження українською ліцензією експорту зернових до Польщі є одним із кроків, спрямованих на збалансування торгівлі між країнами.

Протест, з початку року, за даними міт, жодна тонна зерна не була експортована до Польщі, що споживає звинувачення в "заполоні дозволів" польського ринку українським зерном.

Протести в ЄС, які спрямовані на вимоги до фермерів, та блокування кордону впливають не лише на Україну та Польщу, а й на економіку низки європейських країн, зокрема Німеччини, Нідерландів, Бельгії, Італії.

Важливо, що український експорт до ЄС існує десятиліттями, і поточні події залишають під загрозу багато секторів в ЄС.

Розглядаючи цю проблему, важливо пам’ятати про значення діалогу та знаходження взаємоприйнятних рішень для збереження стабільних та вигідних економічних відносин між країнами, повідомляє українська сторона.