Гарячі новини

Тесть нардепа Дубневича розповів як його “вписували” у фірми з мільйонними активами

Тесть народного депутата та фігуранта корупційної справи щодо розкрадання десятків мільйонів гривень “Укрзалізниці” Ярослав Дубневич Мирослав Швидкий, який за документами є власником львівської компанії “Передзвін”, розповів журналістам, що у фірмі виступає виключно як “підставне лице”. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.

На запитання журналістів про “Передзвін” Швидкий відповів: “То не є моя, там онуки командують. Я нічого не командую, я є підставне лице. То, що я оформлений там – то я ще жодного разу там не був. А що вони роблять – я не знаю, чесно вам кажу”. 

“Передзвін” зацікавив Bihus.Info після того, як у лютому Ярослав Дубневич приїхав у Верховну Раду на оформленому на цю компанію Mercedes S500 2020 року випуску. Вартість такого авто може сягати 6 мільйонів гривень і це значна сума, враховуючи, що з кінця 2019-го активи Ярослава Дубневича знаходяться під арештом Антикорсуду через підозру в організації схеми розкрадання десятків мільйонів гривень “Укрзалізниці”. Дубневич тоді заявив журналістам, що авто записане “на товариша”.Окрім Mercedes S500 на “Передзвін” також оформлено Mercedes S63, Toyota Camry, Range Rover, Toyota Prado, Porsche Cayenne, Toyota CHR. Загалом, автопарк компанії можна оцінити в 17 мільйонів гривень. Окрім авто фірма володіє і багатьма об’єктами нерухомості у Львові. Серед них – декілька квартир орієнтовною вартістю у 20 мільйонів гривень у новобудові по Рутковича, 11а, ряд нежитлових приміщень там же, понад 2 000 квадратних метрів на території Львівської цитаделі (Грабовського,11) та 10 000 квадратних метрів на Соборній площі, де нині розмістився торгово-офісний центр “Роксолана”.

Мирослава Швидкого свого часу “прописали” в ще одній компанії – кіпрській –  Energypoint Holding Limited. Вона довгий час згадувалася різними ЗМІ як бізнес-структура з орбіти родини Дубневичів, але про прямий зв’язок з сім’єю досі не повідомлялося. Швидкий був її власником у 2010-му. Нині він каже, що просто підписував те, що йому казали: “А я що, по-кіпріотськи щось знаю? Був зі мною представник, сказав мені підписувати. А зять мені сказав щоб я те, що він каже – щоб я робив. Я так зробив. “Діду їдемо, треба там то підписати” – от і все, що вони говорять”. 

Energypoint Holding Limited цікава тим, що в подальшому вона стала власником значних активів – 200 золотих злитків по 1 кілограму орієнтовною вартістю у 8 мільйонів доларів. Золото з’явилося у компанії у 2017-му. Якраз в проміжку з 2015 по 2017 року, за думкою слідства, Дубневич, який тоді очолював комітет Верховної Ради з питань транспорту, і керував схемою привласнення майже 100 мільйонів гривень “Укрзалізниці” через закупівлі за участі підконтрольних підприємств. Наприкінці 2019-го, якраз в той момент, коли Дубневичу оголошували підозру і арештовували майно, власником кіпрської компанії була донька Дубневича Роксолана Пиртко. Вона вийшла з Energypoint Holding Limited наприкінці листопада 2019-го і вже в наступному фінзвіті компанії з’явилося повідомлення про продаж золотих злитків. Куди поділися виручені кошти – невідомо.

Варто також зауважити, що арешт Антикорсуду не торкнувся вищеперелічених активів.

Кіпрська компанія Energypoint Holding Limited, яка в різний час контролювалася членами родини нардепа Ярослава Дубневича, володіла 200 золотими злитками вартістю у 8 мільйонів доларів, які найімовірніше були продані в момент зняття з Дубневича депутатської недоторканності і арешту його майна. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.