Гарячі новини

СБУ РОЗСЛІДУЄ, ЯК ВИГОТОВЛЕНІ В УКРАЇНІ СИСТЕМИ СУПУТНИКОВОГО ЗВʼЯЗКУ ОПИНИЛИСЯ У РОСІЙСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ

Служба безпеки України досліджує факти, оприлюднені у розслідуванні журналістів «Слідства.Інфо», щодо виготовлених в Україні систем супутникового інтернет-звʼязку Gilat Satellite Networks, які протягом щонайменше 2021-2023 років продавалися до Росії та використовувалися на «СВО».

Про це журналістам «Слідства.Інфо» повідомила СБУ у відповідь на запит.

Розслідування проводиться у межах кримінального провадження, що відкрили за частиною 1 статті 111-2 КК України «пособництво державі-агресорці».

Також в СБУ зазначили, що матеріали, викладені у розслідуванні журналістів «Слідство.Інфо», долучили до кримінального провадження.

Раніше «Слідство.Інфо» писало, що системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks виробляє в Ужгороді завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit, масово імпортуються в Росію і можуть допомагати російським військовим виконувати поставлені задачі, а отже окуповувати території України.

У розпорядженні «Слідства.Інфо» опинилися митні дані за 2023 рік, згідно з якими в Росію було ввезено близько 22 тисяч систем, зібраних в Україні на суму близько $5 млн. Це в 6 разів більше, ніж протягом 2022 року, коли в Росію потрапило обладнання українського походження бренду Gilat на $840 тис.

Журналісти «Слідства.Інфо» додзвонилося до двох дилерських центрів у Росії, що продають та обслуговують супутникові системи. Там підтвердили постачання супутникових систем зв’язку російським військовим на так звану СВО. Крім цього, у техпідтримці «Слідству.Інфо» повідомили, що у них були системи, зроблені в Україні та їх передавали на фронт.