Горячие новости

Українці активно переходять на сонячну енергію, але не на Донбасі : у 2018 році власні домашні сонячні панелі встановили 7500 сімей

Минулого року число українських сімей, які встановили сонячні батареї, збільшилася втричі.

У прес-службі Держенергоефективності заявили, що в 2018 році власні домашні сонячні панелі встановили 7500 сімей в Україні. Сукупна потужність всіх встановлених панелей досягло 160 мегават, інформує “Бізнес UA“.

Сума інвестицій склала 151 млн євро

Повідомляється, що деякі області України лідирують у списку за кількістю встановлених сонячних панелей. У Дніпропетровській області було встановлено 882 панелі, на другому місці знаходиться Київська область – 838 панелей, трійку лідерів замкнула Тернопільська область – 664 панелі. Також до першої п’ятірки лідерів увійшли Кіровоградська та Івано-Франківська області.

Експерти підкреслюють, що побутової користувач може встановити панелі потужністю до 30 кВт, і зараз готується законопроект, згідно з яким цей показник збираються збільшити до 50 кВт.

Якщо вироблена енергія більше споживаної, її можна продавати по новому зеленому тарифу. Мова йде про тарифи, по яких оптовий ринок електроенергії зобов’язаний купувати електрику, вироблену з альтернативних джерел енергії. Вартість сонячної панелі на 30 кВт зараз становить близько 250 тисяч гривень.