Гарячі новини

Марія Матіос з виставою "Нація" побувала на Луганщині

Марія Матіос з виставою "Нація" побувала на Луганщині. Про це повідомляє видання "Чернівецький промінь".

"На запрошення голови Луганської облдержадміністрації Геннадія Москаля у Сєвєродонецьку, Сватовому та Кремінній пройшла вистава «Нація» Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка за однойменною книгою Марії Матіос.

Драма-реквієм «Нація» побудована на основі реальних подій 40-х років минулого століття, складається з трьох новел і показує «як з любові та у муках народжується нація». Вистави на Луганщині відбулися за участю буковинки Марії Матіос – письменниці, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного депутата України.

У всіх містах, де проходила вистава, зали були переповнені. Після завершення вистави у Сєвєродонецьку від імені Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль нагородив Марію Матіос відзнакою Луганської області «За розвиток регіону». Листом подяки Луганської ОДА було також відзначено директора театру, режисера Ростислава Держипільського. Нагрудний знак «Учасник Євромайдану» було вручено Михайлу Москальчуку.

«Ця вистава передала через себе біль Луганщини та всієї України. Луганська земля повинна не кровоточити, а об’єднатися – так, як вона історично була створена», – зазначив Геннадій Москаль.

Голова ОДА подякував Марії Матіос за твір, який вона написала, і зазначив, що його не можна не читати, а драму-реквієм не дивитися без сліз.

«Я точно знаю, що на Луганщині є багато людей, які не віддадуть ані одного сантиметра, ані однієї п’яді нашої української луганської землі. У свою чергу, ми будемо й надалі приїжджати сюди з виставами», – зазначила Марія Матіос. Відтак директор театру подарував очільнику Луганщини оберіг, що є символом мудрості, берегині роду та зв’язку між поколіннями – ляльку-мотанку, яка стала й символом вистави".​