Гарячі новини

"Термін «батьківські права» є помилковим, оскільки не враховує проблеми ЛГБТК-батьків". У провінції Канади Британська Колумбія відбулися масові мітинги за та проти ґендерної освіти у школах (ФОТО)

Тисячі людей вийшли на мітинги на знак протесту або на підтримку включення до навчальних програм Британської Колумбії предмета, присвяченого гендерному та сексуальному різноманіттю, причому в деяких містах ці заходи призвели до зіткнень та арештів, пише Nashvancouver.

У Ванкувері зіткнулися понад 1000 осіб з обох сторін, а біля будівлі Законодавчих зборів Британської Колумбії у Вікторії в середу вдень, за оцінками поліції, було понад 2500 осіб.

.

Протесты в Ванкувере
Фото: CHEK News
Здебільшого заходи мали мирний характер, але були й сутички між протестувальниками та прихильниками мітингу.
 
Мітинги були ініційовані групою «1 Million March 4 Children», плакати якої свідчать, що їхні учасники «разом виступають проти гендерної ідеології в школах», під якою в Британській Колумбії розуміється викладання програм сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (SOGI) у державних школах.
 
Аналогічні події відбувалися і в інших містах Канади: деякі батьки та соціально-консервативні групи протестували проти політики освіти з урахуванням ЛГБТК у класі та позашкільних закладах під гаслом батьківських прав.
 
Проте критики та дослідники стверджують, що термін «батьківські права» є помилковим, оскільки не враховує проблеми ЛГБТК-батьків чи батьків дітей із числа ЛГБТК.
 
Митинги против ЛГБТК
Фото: Andrew Kurjata I CBC

ЛГБТК протесты

Фото: Brady Strachan I CBC
У Прінс-Джорджі близько 120 людей зібралися біля будівлі мерії, тримаючи в руках плакати з гаслами «Нехай діти будуть дітьми» та «Руки геть від наших дітей».
 
Їм протистояли плакати та написи крейдою із закликами до єднання, у тому числі «Підтримаємо транссексуалів» та «Немає місця ненависті».
 
У середу вдень на тому ж місці зібралася зустрічна акція чисельністю понад 300 людей. На денному мітингу організатори просили присутніх не вступати у бійку, якщо хтось із протестувальників спробує вступити з ними у протистояння. Якоїсь миті одна людина спробувала заблокувати оратора, і її відвела поліція.
 
Перед присутніми виступив Карм Манхас, кандидат у члени міської ради, який невдало балотувався на виборах та виступав проти заходів щодо охорони здоров'я населення, введених у дію через COVID-19. Манхас стверджував, що присутні підтримують права гомосексуалістів, але виступають проти того, щоб їхнім дітям у школі розповідали про гендера та секс із релігійних та моральних причин.
 
Уповноважений з прав людини провінції Британська Колумбія Касарі Говендер заявила, що її непокоїть те, що вона називає «маршами, які розпалюють ненависть».
 
У своїй заяві Говендер зазначила, що мирні демонстрації "захищають демократію та викликають дискусії, але права людини трансгендерної та ЛГБТК-спільноти не підлягають обговоренню».
 
За її словами, проведене її відомством розслідування показало, що майже дві третини учнів ЛГБТК не почуваються у безпеці у школі порівняно з 11% гетеросексуальних учнів, а спроби виключити їх із шкільних програм викликають ненависть.