Гарячі новини

Україна та Варшава продовжать консультаці для вивчення доцільності можливого перехоплення ракет та дронів у повітряному просторі України

Україна та Варшава продовжать консультації, у тому числі з третіми країнами, для вивчення доцільності можливого перехоплення ракет та дронів у повітряному просторі України. Про це йдеться в угоді про безпеку між Україною та Польщею, яку підписали сьогодні у Варшаві український президент Володимир Зеленський та польський прем'єр-міністр Дональд Туск.

"Учасники згодні з необхідністю продовження двостороннього діалогу та діалогів з іншими партнерами, спрямованих на вивчення обґрунтування та доцільності можливого перехоплення в повітряному просторі України ракет та дронів, випущених у напрямку території Польщі, дотримуючись необхідних процедур, узгоджених державами та причетними організаціями", - йдеться у текст документа, опублікованому на сайті Зеленського.

Київ неодноразово просив сусідні держави, які входять до НАТО, використати їхні бойові літаки та системи ППО, щоб збивати цілі у повітряному просторі України.

У травні офіційний представник МЗС Польщі Павло Вронський заявив, що питання можливості збивати російські ракети за допомогою польських систем протиповітряної оборони над територією України розглядається з юридичної та технічної точок зору, але конкретних рішень поки немає.

Після цього ідею збивати російські ракети над західною частиною України з території країн НАТО підтримали деякі німецькі депутати.

На їхню думку, завдяки західним системам ППО, встановленим на кордонах Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, можна було б "створити безпечну зону глибиною до 70 км".

Однак в уряді ФРН виступили проти, заявивши, що, за оцінкою Берліна, це буде рівнозначно прямій участі у конфлікті.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс не збирається використовувати свою систему протиповітряної оборони для безпосередньої допомоги ЗСУ.