Гарячі новини

Олексій Навальний став лауреатом німецької премії "Бамбі"

Російський опозиційний політик Олексій Навальний став лауреатом німецької телевізійної та журналістської премії "Бамбі" у категорії "Мужність", пише DW.

Юлія Навальна, дружина опозиціонера, який ув'язнений у виправній колонії у Володимирській області, і його син Захар забрали нагороду на церемонії в Мюнхені в четвер, 16 листопада, під овації публіки.

Голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйєн у своєму виступі на церемонії нагородження особливо виділила відданість Навального свободі, демократії та правам людини.

"Те, що ваш чоловік, ваш батько робить для нас та й для всього світу, навряд чи можна висловити словами", - наголосила глава ЄК.

"Ми маємо нести його послання всьому світу, поки, сподіваюся, він знову не зможе робити це самостійно", - зазначила фон дер Ляйєн.

За словами голови Єврокомісії, "ця незламна людина заслужила нашу солідарність".

Нагадаємо, у січні 2021 року Олексій Навальний повернувся до Росії з Німеччини, де проходив лікування від наслідків отруєння на батьківщині бойовою речовиною сімейства "Новичок".

Його затримали у московському аеропорту. Симоновський районний суд Москви на виїзному засіданні 2 лютого 2021 замінив політику умовне покарання у справі косметичної компанії "Ів Роше" на реальний термін у 2 роки та 8 місяців з відбуванням у колонії загального режиму. Пізніше стало відомо про нові кримінальні справи щодо опозиціонера.

У березні 2022 року Лефортовський районний суд Москви засудив політика до 9 років колонії суворого режиму за статтями про особливо велике шахрайство та неповагу до суду. У серпні 2023-го Московський міський суд засудив Навального до 19 років колонії особливого режиму у справі створення екстремістського співтовариства.

За твердженням влади, такою спільнотою був заснований політиком Фонд боротьби з корупцією.

Серед престижних медіанаградів ФРН Німецька премія "Бамбі" була заснована у 1948 році і є однією з найпрестижніших медіанаградів Німеччини. Її удостоюються видатні митці, шоу-бізнесу, науки, спорту, моди. Приз, що є відлитою з бронзи позолоченою статуеткою у вигляді олененка, вручається щорічно в 19 номінаціях. У 2023 році лауреатами стали, зокрема, шведська поп-співачка Сара Ларссон, німецька співачка, яка виступає під псевдонімом Ayliva, німецька актриса Кароліні Герфурт (Karoline Herfurth), австрійський актор Фелікс Каммерер.