Гарячі новини

"В Україні за рік загинули півмільйона людей". Депутат Європарламенту від Ірландії Клер Дейлі на зустрічі із генсеком НАТО підкреслила дуже велику ціну цієї боротби і закликала не зловживати бравадою

В Україні за рік загинули півмільйона людей, заявила депутат Європарламенту від Ірландії Клер Дейлі на зустрічі із генсеком НАТО Столтенбергом, підкреслюючи дуже велику ціну цієї боротби і закликала не  зловживати бравадою.

«Ви сказали, що Україна поступово відвойовує землю. ... З того часу, як ви востаннє були тут (у вересні 2022 року) Україна багато втрачала територій, півмільйона людей загинули... Україна мала вдатися до мобілізації, за повідомленнями, людей з інвалідністю, психічними захворюваннями, чоловіки платять гроші, щоб вибратися з країни , ховаються додому. Ми перебуваємо у кривавій війні на виснаження. І просто жорстоко дозволити їй продовжуватись... Якщо ви дбаєте про Україну, яке у вас ставлення до мирного плану щодо порятунку життів українців?», - запитала Дейлі.

У відповідь Столтенберг не прокоментував цифр про півмільйонні втрати.

«Ніхто ніколи не казав, що буде легко. З самого початку було ясно, що це буде кривавий і важкий контрнаступ. Ми бачимо, що Росія правильно збудувала свою оборону. Навряд чи ми бачили таку кількість мін колись в історії. Зрозуміло, що це буде надзвичайно важко. Але українці вирішили проривати оборону, щоби звільнити свою землю. І вони роблять прогрес. Можливо, не так багато, як хотілося б, але поступово вони повертають території", - заявив Столтенберг.