Через війну на Донбасі в Харківській області, де знайшли прихисток найбільше переселенців, значно почастішали випадки торгівлі людьми
Україна є однією з найбільших в Європі країн-постачальників жертв торгівлі людьми.
За оцінками МВС України, протягом останніх 10 років з України було вивезено проиблизно 400 000 людей. Нині Україна дедалі частіше стає транзитною країною для жертв з інших країн СНД.
Трафікінг (торгівля людьми) експерти вважають найприбутковішим поряд з торгівлею зброєю, що поступається лише наркобізнесу. Згідно з американською доповіддю «Про торгівлю людьми», представленою главою зовнішньополітичного відомства США Джоном Керрі, Україна за показником розв’язання цієї проблеми перебуває на одному рівні з такими країнами, як Туніс, Куба і Афганістан.
У 2015 році в Харківській області понад 300 осіб звернулися по допомогу, зіткнувшись з випадками торгівлі людьми. За даними правоохоронців, у цьому році виявлено 14 фактів торгівлі людьми. 21 особу в кримінальних провадженнях визнано потерпілою. Як зауважують учасники Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, нині трудова експлуатація вийшла на перше місце, потіснивши сексуальну. Також фахівці відзначають низькі показники зі встановлення статусу жертви торгівлі людьми (з початку року тільки дві особи)
«Особа, яка вважає себе потерпілою, має право на отримання від держави певних послуг. Йдеться про медичні, психологічні, інформаційні послуги, фінансову допомогу тощо. Проте постраждалі, як правило, замикаються в собі й не звертаються до громадських чи державних соціальних органів. Наше завдання — знайти людину і надати необхідну їй допомогу, адже замовчувати проблему торгівлі людьми означає залишити її без розв’язання», — зазначила начальник управління організації соціальних послуг департаменту соціального захисту населення ХОДА Ганна Левкіна.
Але біда в тому, на думку Ольги Білецької, що люди приховують такі випадки, побоюючись розголосу. Потрібно змінити цю ситуацію.
Як зазначила Ольга Білецька, громадські працівники зареєстрували понад 100 випадків трудової експлуатації. Вона повідомила, що тільки 5% злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, припадає на сексуальну експлуатацію. 93% — це трудове рабство.
Правозахисники заявляють, що через військові дії на сході в Україні, зокрема в Харківській області, де знайшли прихисток найбільше переселенців з Донбасу, значно почастішали випадки торгівлі людьми. Наталія Голинська, керівник проекту «Підтримка діяльності мережі консультативних центрів для людей, які постраждали від торгівлі людьми», що реалізується в Київській, Харківській, Одеській, Львівській та Івано-Франківській областях під егідою «Карітас Україна», стверджує: кількість постраждалих, які потребують допомоги, збільшується через брак інформації і недосконалість державної системи соціального захисту в Україні. В «Карітасі» підкреслюють: незважаючи на те, що Україна ратифікувала всі міжнародні акти і має відповідне законодавство, питання торгівлі людьми зазвичай опиняється поза колом державних інтересів, зокрема внаслідок неналежного фінансування.
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии















