Гарячі новини

"Велика війна?". Путін планує новий наступ на Україну , водночас готуючи свою країну до конфлікту зі США та їхніми союзниками

В американському виданні Bloomberg 27 січня вийшла публікація під заголовком "Путін планує новий наступ в Україні, незважаючи на втрати, і готується до війни, яка триватиме роки" . Вона цікава тим, що першою серед західних медіа констатує низку очевидних речей щодо ймовірного розвитку бойових дій в Україні в майбутньому.

В РФ повідомляють, шо "мають на озброєнні досить серйозний арсенал сил та засобів протитанкової оборони". Серед них - "Фаготи", "Корнети", "Вихори" і навіть "Хризантеми", які протистоятимуть танкам Leopard 2, Abrams, Challenger 2 та AMX.

"Через майже рік після вторгнення, яке мало зайняти кілька тижнів, Володимир Путін готує новий наступ на Україну , водночас готуючи свою країну до конфлікту зі США та їхніми союзниками, який, як він розраховує, триватиме довгі роки" , - формулюють автори статті її головну думку.

Тут одразу впадають у вічі два моменти.

По-перше, протягом останніх 3-х місяців, у той час як Росія, очевидно, готувалася до великого наступу, західні ЗМІ та політики воліли публічно не помічати цього, розмірковуючи про перспективи подальших наступів України після успіхів осінньої кампанії. Новини про мобілізацію в РФ 300 тисяч чоловік і роботу оборонних підприємств у три зміни подавалися на Заході ніби відірвано від висвітлення обстановки на фронті. Складалося таке враження, що, на думку західних аналітиків, ситуація на полі бою застигла десь у вересні 2022 року, коли ЗСУ мали чисельну перевагу над російським угрупуванням більш ніж утричі. Тепер західна преса заговорила про підготовку РФ до наступу.

По-друге, в американських медіа вперше наводиться бачення конфлікту російським керівництвом і констатується, що в Кремлі представляють його не як "війну за частину території України" і навіть не як війну за всю Україну, а як багаторічне, системне та екзистенційне протистояння зі США та їх союзниками. Простіше кажучи, як нову Холодну війну , в якій після закінчення "гарячого" протистояння в Україні можуть відкритися й інші фронти.

Далі в публікації слід, на наш погляд, чергове посилання до того, що "досягнувши успіхів у наступі, російська влада сподівається отримати переваги на переговорах, оскільки утримати навіть нинішні позиції буде вкрай складно" . Незважаючи на те, що цей пасаж названий у тексті "думкою неназваного представника російської влади", воно вибивається із загального контексту публікації і схоже на самонавіювання американських авторів.

Як пише Bloomberg, Володимир Путін, як і раніше, переконаний, що більші сили та готовність Росії миритися з втратами, які, на думку американських та європейських чиновників, уже обчислюються десятками тисяч, дозволять їй здобути перемогу . Російський наступ може розпочатися вже у лютому-березні, стверджує видання, посилаючись на "людей, близьких до Кремля".

"Російський лідер вважає, що у нього немає іншої альтернативи , окрім як перемогти в конфлікті, який він вважає екзистенційним, зі США та їхніми союзниками, кажуть люди" , - зазначає Bloomberg.

У цій цитаті зі статті міститься визнання ще одного факту, який раніше західна преса оминала: війна в Україні є для російського керівництва та самої Росії екзистенційною. Кремль неспроможна дозволити собі програти її, оскільки це викликало б руйнівні внутрішньополітичні процеси у РФ. Отже, ні про яке виконання західних та українських ультиматумів про те, що "Росія має просто вивести війська і здатися", мови не може бути. Росія воюватиме до кінця. А якщо він виявиться для неї несприятливим – здатна застосувати весь свій арсенал , аж до тактичної та стратегічної ядерної зброї.

Серед іншого, у статті Bloomberg відзначається можливий початок нової хвилі часткової мобілізації в Росії наступної весни (щоправда, не враховується той факт, що минулої хвилі могли мобілізувати набагато більше, ніж 300 тисяч чоловік і нова хвиля може не знадобитися) і заплановане російською стороною. збільшення армії майже на 50% у найближчі три роки ” (про це ми докладно писали, висвітлюючи створення в РФ нових військових округів та дивізій).

На думку авторів публікації, війна в Україні тяжіє до переходу в позиційний формат у стилі Першої Світової, який був би вигідніший Росії , ніж Україні, оскільки вона має значно більшу кількість ресурсів.

Завершується стаття визнанням того факту, що антиросійські санкції Заходу виявилися менш ефективними , ніж очікували їхні автори.

"Хоча нова хвиля санкційного тиску — зокрема, обмеження цін на експорт російської нафти — скоротила доходи Кремля, вона поки не обмежує можливості Путіна фінансувати війну. На думку економістів, Росія все ще має доступ до мільярдних резервів у юанях, які не торкнулися санкцій і можуть допомогти подолати дефіцит бюджету на цілих 2-3 роки" , - зазначає Bloomberg.

KLYMENKO TIME