Гарячі новини

У Івано-Франківську під шум дощу уперше зібрався "Гуцулфест" (Фоторепортаж)

24 вересня Івано-Франківськ став центром гуцульської культури – за підтримкою міського голови Руслана Марцинківа місто проводило фестиваль "Верховина в Івано-Франківську", передає Ostrovok..

Не зважаючи на дощь, День Верховинщини в обласному центрі пройшов по повній програмі: концерт за участю найкращих мистецьких колективів Верховинського району, постановка гуцульського весілля та показ автентичної гуцульської убирі, виставка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва (вишивка, живопис, ткацтво, кушнірство, бісероплетіння, писанкарство), майстер-класи з виготовлення гуцульських речей і виробів декоративно-ужиткового мистецтва, виставка-продаж дарів природи Карпат, а також гуцульська кухня.

До речі, як повідомляли організатори, туристів виявилося більше  всього зі Львова.

 “Ми повинні розповсюджувати нашу автентику, те, що було впродовж століть зібрано нашим народом. Світ іде до глобалізації, та ми повинні показувати цінність, яка у нас збережена у Карпатах, – говорив голова Верховинської РДА Іван Шкіндюк.- Багато туристичних турівє зі Львова. Люди відвідують наші музеї, церкви".

На фестиваль верховинці привезли не тільки музику, автентичні вироби, але і  різноманітні майстер-класи і навіть " збирання княгині".

Всі охочі спробували гуцульську  кухню.

Нарешті, цей фестиваль планують зробити щорічним - наступного року його хочуть назвати “Гуцулфест"..