Гарячі новини

"Прихований " та "конфліктний" пункт безкоштовного тестування на КПВВ "Станиця Луганська". Хто не зацікавлений в його роботі?

На КПВВ «Станиця  Луганська» кілька днів тому нарешті з’явились безкоштовні експрес-тести для визначення COVID-19, про які мова йшла доволі тривалий час. Станом на 12:30 22 березня тестування здійснили 24 особам, повідомила в соцмережі громадська організація "Право на захист".

 
Координаторка ГО Еліна Шишкіна розповіла:
 
«Запитання щодо наявності експрес-тестів на ٌКПВВ «Станиця Луганська» ми ставили ще наприкінці лютого. Тоді стало відомо, що їх закупило МОЗ і розподілило в регіони, зокрема, і на Луганщину. Подальше розподілення в межах області мало бути компетенцією Луганської ОДА. На КПВВ тести так і не надійшли, тому ще 4 березня спільно із коаліцією громадських організацій, які опікуються правами постраждалих від збройного конфлікту, ми направили колективне письмове звернення до Луганської ОДА та Мінреінтеграції, у якому наголосили на цій проблемі. Адже особи, які приїжджають із непідконтрольної території, не могли пройти експрес-тестування одразу на КПВВ і змушені були сплачувати кошти за тестування приватним лабораторіям. Ми раді, що цю проблему вдалося розв’язати».

 

Керівниця Сєвєродонецького офісу БФ «Право на Захист» Олена Грекова пояснювала:

 «Позиція нашого Фонду і багатьох інших організацій полягає у тому, що перевага у тестуванні має надаватися саме людям похилого віку, які не в змозі використати додаток «Вдома», - розповіла Олена Грекова, - через те, що в них просто немає сучасних телефонів. І це, насправді, є суттєвою проблемою, адже обсервації як такої – немає, людей не відправляють на обсервацію і це порушує їх право перетнути лінію зіткнення і в’їхати на підконтрольну територію України. Через цю проблему, раніше були випадки, коли люди змушені були повертатися на окуповану територію тільки тому, що в них не було цього додатка» – зазначила Олена Грекова.
 
Однак, за даними соціологів, 60 відсотків тих, хто перетинає сьогодня лінію розмежування, - саме пенсіонери. І тільки за один день кількість перетнувших дорівнується кількох тісяч осіб. Тобто,  і 40 , і навіть 200 безкоштовних тестів тут - безперечно замало!
 
Свою "картинку" як працює пункт безкоштовного експрес-тестування на КПВВ «Станиця Луганська»  створив і  ГО "Восток SOS", який в першу чергу звернув увагу на те, що він розташований у модулі рятувальників поблизу пункту в‘їзду та виїзду, однак не має жодних табличок.
 
"Люди, які стоять в черзі кажуть, що дізналися про таку можливість з мережі. Додатково на КПВВ про це не повідомляють, - відзначають активісти.
 
Що ж так?  Невже ж комусь не до вподоби ця гуманітарна послуга? Чи це звичайна недбалість?
 
Очікувати на результат тесту після взяття аналізу потрібно 15-30 хвилин. Негативний результат експрес-тесту є підставою для скасування ізоляції.
 
Тести проводить одна бригада медиків зі Станично-Луганської лікарні.
 
Вони працюють з 8:00 до 15:00 та встигають зробити менше сотні тестів за день.
 
Водночас КПВВ перетинає понад 1000 людей щоденно, тож більшості всеж доводиться робити платні тести. Їх на КПВВ роблять приватні організації за 1100 гривень.

«Черга на експрес-тестування жодним чином не організована. Людям доводиться чекати годинами на вулиці, щоб зробити тест. Також постійно виникають конфлікти через те, що хтось починає створювати якісь списки на вхід. Тільки під час нашого перебування поблизу КПВВ тричі починалися сварки. Одного разу через сутичку люди навіть покликали поліцію. Крім того недостатня організованість процесу тестування може стимулювати корупційні схеми», – зазначив координатор моніторингового напрямку Восток SOS та учасник місії Евгений Васильев.

East/West ostrovok