Гарячі новини

"Право на захист" з"ясовувала, які об'єкти на непідконтрольній Донеччині є найнебезпечнішими для екології

ГО Право на захист з"ясовувала, які об'єкти на непідконтрольній Донеччині  є найнебезпечнішими для екології.

Перелік:
Шахта "Юнком"
В 1979 році у шахті підірвали ядерну бомбу. Та назвали це "Експеримент "Кліваж". Скловидний осад залишився всередині шахти, а разом з ним - продукти радіоактивного розпаду (стронцій, цезій і тритій). 40 років ізольовану камеру тримали під землею й не давали шахтним водам затопити її.
Відкачувати воду припинили у 2018-му році, а водовідливний комплекс перевели на іншу шахту. Що зараз з небезпечною капсулою - не відомо. Вона може бути розгерметизованою, і звідти витікають води, змішані з радіоактивними елементами.
 
Горлівський хімічний завод
На покинутій території колишнього секретного підприємства - хімічного заводу в Горлівці - ще багато небезпечного. Експерти говорять, що в грунті й досі залишаються 450 тонн мононітрохлорбензолу. У напівзруйнованих ємностях лежать близько 30 тонн тротилу, що виробляли на заводі, 1,5 тис. тонн кислот, що просочилися в землю, і два могильники з зараженим шаром грунту після аварії в 1989 році.
Вже у 2011 році концентрації толуолу, хлорбензолу і бензолу в грунтах Горлівського хімзаводу перевищували норму для проммайданчиків у 5 разів. Такі дані наводить "Донецькгеологія».
А що витікає зараз у землю - не відомо.
 
Ртутна шахта № 2 у Горлівці
Колись тут виробляли сировину для виготовлення ртуті. Зараз обладнання шахти вже старе. До 2014-го року тут працював водовідливний комплекс. Без його роботи екологічна катастрофа неминуча. Про те чи є на шахті зараз водовідлив українські експерти не знають.
 
Над покинутими шахтними виробками з часом просідає ґрунт. Це може статися від неконтрольованого затоплення шахт на тимчасово окупоканих територіях, або ж внаслідок розміщення шахтної підробки під житловим масивом. За прогнозами експертів, територія Центрального Донбасу потерпатиме від просідань грунту на 2-7 метрів. Внаслідок затоплення шахт також підтоплюються та забруднюються землі. Займатися фермерством там буде вже не можна.