Гарячі новини

У космосі тільки любителі: Ілон Маск відправив на орбіту туристів (ВіДЕО)

Компанія Space X вперше в історії запустила у космос екіпаж без жодного професійного астронавта, пише 5 канал.

На облавку лише туристи. Просто у капсулі вони здійснюватимуть наукові експерименти. Цікаво й те, що завдяки цим астронавтам-початківцям, нині на навколоземній орбіті перебуває рекордна кількість людей. Одразу 14. До цього максимальне число людей на орбіті становило 13 осіб. Це було 2009, коли до МКС пристикувався американський шаттл Endeavour. Більше про місію дізнавалася журналістка "5 каналу".

Астронавти-аматори у космосі. Вперше в історії Ілон Маск відправив на орбіту туристів, без жодного професіонала. В капсулі Dragon компанії SpaceX з космічного центру імені Кеннеді, що у Флориді, полетіли четверо любителів. У складі екіпажу – мільярдер Джаред Айзекман. Саме він ініціював місію і повністю її оплатив. Скільки саме – невідомо. Але польоти в космос – задоволення дуже дороге. Ще троє космічних туристів – це працівниця дитячої лікарні. Вона, до речі, стала наймолодшою американкою, що коли-небудь була у космосі. А ще інженер і ветеран американських ВПС та професорка коледжу.

"Ця місія особисто для мене особлива. Я не просто одна з перших туристок, що летить у космос. Я одна з перших темношкірих жінок, якій вдалося це зробити. І мій приклад – це доказ того, що все, про що ми мріємо може здійснитися. Я мрію, щоби це надихнуло молоде покоління не зупинятися і йти вперед", – зазначила професорка коледжу, туриста місії Сіан Проктор.

Її мета благодійна. Зібрати 200 мільйонів доларів для дитячої лікарні, що лікує рак.

Корабель має провести на орбіті три дні. І приземлиться у Мексиканській затоці.

Під час польоту астронавти просто у капсулі здійснюватимуть наукові експерименти, а ще кружлятимуть навколо планети.

Для дослідів і спостережень корабель спеціально обладнали панорамним вікном з куполом. Стикуватися з МКС або іншими об'єктами не планують.

"Я приємно вражена, що ми будемо досліджувати планету. Вивчати мікроби і які процеси відбуваються під час того, як відбувається політ. І все це ми робимо, аби зібрати гроші для дитячої дослідницької лікарні святого Юди", – наголосила працівниця дитячої лікарні Гейлі Арсено.

Відтоді, як стартувала ера космічних польотів, на орбіті побували 600 астронавтів. Здебільшого це були військові, які виконували завдання своїх урядів. Але місія Inspiration 4 зовсім інша. Це повністю комерційний орбітальний політ, який виконують звичайні цивільні. Впродовж півроку вони проходили прискорений курс астронавтів. Зокрема, займалися на тренажері SpaceX, який в деталях повторює орбітальну капсулу. Якщо місія стане успішною, SpaceX і далі здійснюватиме комерційні орбітальні польоти. Та ставатиме ще ближчою до космічного туризму.