Горячие новости

США виводять увесь дипломатичний персонал із Венесуели

Державний секретар США Майк Помпео доручив вивести увесь дипломатичний персонал США з Венесуели через кілька годин після того, як Вашингтон запровадив санкції проти російського банку через його діяльність із державною нафтовою компанією Венесуели PDVSA.

«Це рішення відображає погіршення ситуації у Венесуелі, а також свідчить, що присутність дипломатичного персоналу США в посольстві стала обмеженням для політики США», – йдеться у заяві Держдепартаменту 11 березня.

Адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила Ніколаса Мадуро нелегітимним лідером і підтримала лідера опозиції Хуана Гуайдо. Це також зробили понад 50 глав держав та урядів. Чинного президента вважають легітимним Росія, Китай, Куба і Мексика.

Росія і Куба відповідальні за ситуацію, в якій опинилися мешканці Венесуели, заявив на брифінгу держсекретар США Майкл Помпео.

 
"За останні кілька днів венесуельців буквально кинули в темряву через масове відключення електрики. Пацієнти, які очікують лікування в лікарнях, вмирають, їжа гниє, телекомунікаційні мережі повністю руйнуються", - сказав М.Помпео.
 
На його думку, в цій ситуації "центральну роль" грали і продовжують грати Росія і Куба, які "підривають демократичні мрії венесуельського народу і його добробут".
 
"По-перше, Куба. Жодна країна не зробила більше для того, щоб підтримати загибель і щоденні страждання простих венесуельців, включаючи венесуельських військових і їх родини, ніж комуністи в Гавані", - заявив М.Помпео.
 
Держсекретар США зазначив, що саме кубинський уряд "забезпечує політичне прикриття Мадуро і його поплічників з тим, щоб вони могли залишатися при владі".
 
"Саме Куба називає справжнє уряд Венесуели на чолі з тимчасовим президентом Хуаном Гуайдо, яке 54 з демократичних країн світу визнають в якості законного уряду - кубинці називають це маріонетковим урядом Сполучених Штатів", - підкреслив держсекретар США.
 
Він додав, що "Росія теж створила цю кризу".
 
"Вона (Росія) також за своїми власними причинами підриває законні демократичні надії і мрії венесуельського народу. Москва, як і Гавана, продовжує забезпечувати політичне прикриття режиму Мадуро, одночасно тиснучи на країни з метою змусити їх ігнорувати демократичну легітимність тимчасового президента Гуайдо" , - заявив М.Помпео.