Гарячі новини

Росіяни, прагнучи уникнути призову на війну проти України, скуповують квитки за кордон

 За даними популярного в Росії порталу для замовлення авіаквитків Aviasales, на середу, 21 вересня, було розкуплено всі прямі рейси в сусідні з РФ республіки колишнього СРСР - Вірменію, Грузію, Азербайджан та Казахстан, пише DW.

Авіакомпанія Turkish Airlines повідомила, що місця на рейси до Стамбула знову з'являться лише з суботи, наступна можливість вилетіти на AirSerbia до Белграду, буде лише у понеділок. Ажіотажний попит мають і квитки на внутрішньоросійські рейси в прикордонні міста. Приміром, політ з Москви до Владикавказу на кордон з Грузією в середу коштував понад 750 доларів - у десять разів дорожчий за звичайний.

Тим часом пошуковик Google Trends повідомляє, що з ранку 21 вересня кількість запитів за ключовими словами "квитки" та "літак" зросла вдвічі, а за ключовою фразою "покинути Росію" - у сто разів. Найчастіше запити робилися з прикордонного з Україною міста Білгород та околиць, які постійно зазнають обстрілів з української території.

Указ про часткову мобілізацію

Президент Росії В Путін зранку 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію в країні. За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, до військ планується призвати близько 300 тисяч резервистів , які мають армійський досвід. Загалом Росія має мобілізаційний ресурс на рівні 25 млн осіб.

Побоювання з приводу того, що Росія запровадить військовий стан, ще на початку війни проти України призвели до виходу з Росії десятків тисяч людей. З того часу прямі авіарейси з Росії до країн ЄС стали неможливими через санкції, введені проти РФ після її вторгнення в Україну.