Гарячі новини

Президент Казахстану Токаєв відмовився приймати від Росії орден Олександра Невського

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відмовився приймати від російської сторони орден Олександра Невського під час перебування на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ). Про це у своєму телеграм-каналі з посиланням на джерела повідомив казахський політолог Єрбол Єділов. Прес-секретар Токаєва Руслан Желдібай у відповідь на запит агентства Tengrinews підтвердив цю інформацію. У Кремлі ж заявили, що нагородження не планувалося.
 
Як пише Єділов, Токаєв «подякував за надану честь», але казахський президент вирішив не приймати жодних нагород, як вітчизняних, так і зарубіжних, до того, як він перестане бути президентом. З цієї ж причини, за словами Єдилова, Токаєв раніше не став приймати найвищу державну нагороду Киргизії орден «Манас» першого ступеня.
 
Прес-служба Токаєва у розмові з Tengrinews сказала, що Касим-Жомарт Токаєв справді ухвалив рішення не ухвалювати державні нагороди до завершення його президентських повноважень.
 
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, у свою чергу, сказав телеграм-каналу "Підйом", що Токаєва і не планували нагороджувати орденом Олександра Невського.
 
«Я не знаю, звідки ця інформація, бо жодного нагородження й не планувалося. У планах такого не було», - сказав представник Кремля.
 
 
17 червня Токаєв під час виступу на ПМЕФ сказав, що Казахстан не визнає державний суверенітет Донецької та Луганської Народних Республік (ДНР та ЛНР), які раніше були визнані Росією.
 
Президент Казахстану зазначив, що якщо право націй на самовизначення в реальності буде реалізовано на всій земній кулі, то замість 193 держав, які зараз входять в ООН, на Землі виникне понад 500-600 держав. "Звичайно ж, це буде хаос", - підсумував він.
 
Зокрема, Казахстан не визнає суверенітет Тайваню, Косово, Південної Осетії та Абхазії.
 
«І, очевидно, цей принцип [невизнання] буде застосований щодо квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ та Донецьк», — зазначив Токаєв.