Горячие новости

ЄС підтримує запуск ринку землі в Україні

Європейський Союз підтримав запуск ринку землі в Україні.  Про це повідомляє прес-служба уряду ЄС в Україні

ЄС вважає, що ця  реформа повинна базуватися на верховенстві права та принципах стійкості, прозорості і справедливості, необхідно пам"ятати, що необхідно брати до уваги і права дрібних фермерів. 

"Поважаючи незалежний законодавчий процес України та прийняття суверенних рішень, ми готові запропонувати досвід і підтримку разом з іншими міжнародними партнерами. При відкритті цього ринку важливо встановити гарантії, щоб уникнути надмірної концентрації землі в руках декількох операторів, забезпечити справедливе ставлення до власників невеликих земель, які бажають продати свої земельні ділянки, і гарантувати права активних дрібних фермерів, охочих придбати землю сільськогосподарського призначення ", - йдеться в повідомленні.

На думку Євросоюзу саме невеликі фермерські господарства повинні бути в основі системи державної підтримки. 

"ЄС уважно оцінить умови, при яких ринок сільськогосподарських земель буде функціонувати, і те, як контролюються заходи безпеки під час впровадження земельної реформи. Невеликі фермерські господарства повинні стояти в центрі цієї реформи, зокрема ті, які не зареєстровані як юридичні особи – тобто фізичні особи, які обробляють сільськогосподарські угіддя", - йдеться в повідомленні. 

Відкриття ринку землі має стати першим кроком на шляху до більш широкої земельної реформи. Ця реформа повинна буде охопити інші елементи управління землею,  повідомляє  уряд ЄС.