Гарячі новини

Зеленському представили майбутні гарантії безпеки для України, основу для "Київського безпекового договору"

Президенту Володимиру Зеленському 13 вересня презентували рекомендації щодо майбутніх гарантій безпеки для України, які мають стати основою документа під назвою «Київський безпековий договір» (Kyiv Security Compact). Про це повідомляє прес-служба Президента.
 
Презентація відбулася під час зустрічі Президента зі співголовами Міжнародної робочої групи з питань безпекових гарантій для України – керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком і колишнім Генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном.

«Я детально ознайомився з цим документом. Вважаю, що він підготовлений на високому рівні. Це перший, але дуже важливий крок. Ці рекомендації мають стати основою майбутнього безпекового договору», – сказав президент.

На його думку, вкрай важливо, щоб майбутній договір підписали лідери найпотужніших держав. Варто зосередитися на тих країнах, які продемонстрували потужну підтримку України після початку повномасштабної війни з РФ.

Андрій Єрмак зазначив, що в основі представлених пропозицій – "ідея створення коаліції гарантів безпеки України", яка має спиратися на "систему угод, об’єднаних у межах спільного документа про стратегічне партнерство".

«Ми очікуємо, що Київський безпековий договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи» – розповів Єрмак.- Крім основного, єдиного для всіх договору, між Україною та окремими державами-гарантами можуть бути укладені двосторонні договори, які мають врегулювати детальні аспекти відносин між країнами в питаннях безпекової підтримки".

Зі свого боку Андерс Фог Расмуссен подякував Андрію Єрмаку та всім експертам, що працювали в групі, за продуктивну роботу. Екс- секретар НАТО наголосив, що Київський безпековий договір суттєво відрізнятиметься від Будапештського меморандуму 1994 року.

«Йдеться не про зобов’язання утримуватися від якихось дій, а навпаки – надавати все те, що потрібно Україні для забезпечення свого захисту», – пояснив Андерс Фог Расмуссен.

Володимир Зеленський відзначив важливість того, щоб українське суспільство, світ і міжнародні організації знали різницю між майбутнім безпековим документом і Будапештським меморандумом.

«Це має бути робочий дієвий механізм», – наголосив він.

Андерс Фог Расмуссен запевнив, що готовий презентувати напрацьовані рекомендації щодо майбутніх гарантій безпеки для України у провідних столицях світу.