Горячие новости

"Захід". Місто Долина, що на Івано-Франківщині, вийшло до фіналу конкурсу Європейського Союзу зі сталої енергії

Премію ЄС зі сталої енергії вручають за надихаючі проекти в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, які за підтримки ЄС безпосередньо допомагають громадянам і спільнотам заощаджувати енергію або переходити на сталі джерела енергії. Цього року ЄС вперше розширив географію конкурсу на країни Східного партнерства: Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Республіку Молдову та Україну.

Долина подала на конкурс проект "Скорочення енергоспоживання та викидів СО2 в житловому секторі міста Долина", який місто реалізувало у рамках ініціативи ЄС "Угода мерів – Демонстраційні проекти".  Згідно з умовами гранту, ЄС покрив 60% вартості робіт (772, 6 тисяч євро), 20% сплачували мешканці, ще 20% – місто. 

Долина – одне із двох міст України, яке взялося реалізовувати проект зниження енергоспоживання житловими будинками у співпраці із європейськими спеціалістами. Метою було створити системний підхід для вирішення цього завдання. Експеримент себе виправдав. У межах програми повністю були модернізовані приміщення бюджетних установ. Наприклад, три з п'яти дитячих садочків почали використовувати гарячу воду і опалюватися за рахунок поновлюваного джерела – сонячної енергії. Окрім того, 2015 до 2018 року місто скоротило енергоспоживання на 20%.

Окрім Долини, за Премію ЄС зі сталої енергії борються ще 5 міст. Відповідно до умов конкурсу, переможця визначатиме не тільки професійне журі з членів інституцій ЄС. Половина балів – результати голосовування на: https://voting.eapenergyawards.eu

Всіх шістьох фіналістів, відібраних журі, запросять до Брюсселя для участі у церемонії нагородження EUSEW2019 та інших заходах Тижня сталої енергії 18-20 червня 2019 року. Переможець отримає приз вартістю до 1000 євро та буде оголошений на церемонії нагородження EUSEW2019 в Брюсселі.