Горячие новости

За використання лісових ресурсів Прикарпаття бюджет отримав понад 59,5 мільйонів

З початку 2018 року лісокористувачі області сплатили до бюджетів усіх рівнів 59,5 млн грн рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, у тому числі 43,4 млн грн надійшло до місцевих бюджетів, відповідно до державної скарбниці сплачено 16,1 млн грн., пише Курс.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження рентної плати за використання лісових ресурсів зросли на 12,8 млн грн. Про це повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
 
Нагадуємо, що платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціальних дозволів (лісорубних або лісових квитків) або відповідно до умов договору дострокового тимчасового користування лісами.
 
Найбільші суми сплачено лісокористувачами Долинського району – 15,1 млн грн, Рожнятівського – 11 млн грн та Надвірнянського району – 8,5 млн грн.
Місцевим бюджетам базового рівня належать надходження рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за деревину, заготовлену під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей, з розчищення лісових ділянок у зв’язку з будівництвом інженерних комунікацій, надходження за заготівлю другорядних лісових матеріалів, побічні лісові користування та використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних та інших цілей.
До обласного бюджету зараховується 50% надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за деревину, заготовлену в порядку рубок головного користування.