Горячие новости

"Війна на Донбасі". Військові звернулися ЗБЕРІГАТИ ТИШУ ПРОТЯГОМ 24 ГОДИН з моменту загибелі чи поранення наших захисників

ЗБЕРІГАТИ ТИШУ ПРОТЯГОМ 24 ГОДИН з моменту загибелі чи поранення військових та інших наших захисників закликаються в Спільна заява прес-центру оперативного командування «Північ» та підпорядкованих прес-служб бойових бригад, військових комісаріатів та батальйонів територіальної оборони.

Текст:

"Шановні колеги журналісти, волонтери, блогери та небайдужі громадяни нашої держави! Ми щиро вдячні вам за підтримку Збройних Сил України та оперативне висвітлення подій, що відбуваються на сході нашої країни.

Але сьогодні ми звертаємося до вас, щоб нагадати: жодні найгарячіші новини не варті болю та сліз батьків та дітей, у яких війна відібрала найдорожче – їх рідних. Виносячи інформацію в публічну площину, пам'ятайте про те, що ваше бажання швидше донести до суспільства імена полеглих Героїв може завдати тяжкого болю та страждань їх близьким (питання того, що поспішним оприлюдненням кількості наших втрат ви коригуєте вогонь ворога - поки що опустимо, хоча воно не менш важливе).

Не можна батькам дізнаватися про загибель їх дітей зі ЗМІ чи соціальних мереж. Не повинні діти бачити фото полеглого тата в інтернеті раніше, ніж про це їм обережно сповістить мама чи інша близька людина. Є певний проміжок часу з моменту загибелі воїна, який потрібен для того, щоб кваліфіковані і підготовлені люди могли особисто прийти в дім Героя і повідомити рідним цю страшну звістку. Надати психологічну чи медичну допомогу родичам загиблих Героїв. Просто побути поруч і вислухати, прийняти на себе цей удар розпачу і болю, не лишати людину з страшним горем на самоті!

На даний час всі бойові бригади, військові комісаріати та батальйони територіальної оборони мають свої офіційні ресурси, де викладається важлива інформація, в тому числі, і про наших полеглих Героїв. З фотографією і коротким описом подвигу, біографією Героя. Вона оприлюднюється протягом доби, після того, як з'ясовані всі обставини, перевірені всі дані, - і вже є достовірна інформація про те, що рідним полеглого Захисника України повідомлено про загибель дорогої їм людини встановленим порядком.

Нагадаємо й іншу проблему поспішних публікацій: часті випадки плутанини з вини блогерів. Так, півроку тому в усіх ЗМІ та інтернет-мережах поширювалась інформація про полеглу жінку-військовослужбовця Ярославу - з портретом прес-офіцера оперативного командування "Північ" Світлани Халімоненко, на той час речниці штабу ООС. Довелося докласти багато зусиль, щоб припинити це неподобство. Можете уявити, що довелося пережити дівчині? Є й інші приклади, не настільки яскраві, але так само недостойні.

Враховуючи все вищевказане, ми закликаємо вас ЗБЕРІГАТИ ТИШУ ПРОТЯГОМ 24 ГОДИН з моменту загибелі чи поранення наших захисників. Це наші з вами #24_години_гідності. Вважайте цю Добу мовчання аналогом Хвилини мовчання на знак вшанування полеглого Героя. Витримайте цю 24-годинну паузу! Вшануйте Героя - і виявіть співчуття до рідних!

...Досвідчені воїни кажуть: коли Небо забирає Героя, у всесвіті настає раптова тиша. Звуки зникають. Ти тримаєш на руках побратима, чия душа відлетіла - і якийсь час не чуєш нічого, навіть розривів снарядів і свисту куль. Мужній воїн, Захисник рідної землі і свого народу йде від нас - схиліть голови і помовчіть! Цього вимагають закони природи та норми моралі будь-якого суспільства...

Шановні колеги-журналісти, волонтери, блогери та небайдужі громадяни України, просимо вас долучитись до поширення цього звернення. Давайте разом нагадаємо людям, що для кожного з нас набагато важливіша повага до загиблого воїна та його родини – ніж так звані "гарячі новини", лайки та репости. Це питання професійності, честі і людяності кожного з нас".