Гарячі новини

В МВФ занепокоєні наміром України знизити ціни на газ для населення — міністр фінансів

Міжнародний валютний фонд занепокоєний через намір українського уряду знизити ціну на газ для населення найближчим часом. Про це заявив міністрів фінансів Сергій Марченко, повідомляє НВ.

За словами Марченка, Україна в меморандумі з МВФ взяла на себе чіткі зобов’язання щодо ринкового тарифоутворення на ринку природного газу. Марченко підкреслив, що рішення про зниження цін ще не прийнято. Це може бути зроблено найближчим часом. Наразі проводять консультації, в тому числі з Міжнародним валютним фондом.

"Про те, що таке рішення є можливим, наші партнери знають. У них є відповідна реакція. Вони занепокоєні, що ми в якійсь частині переглядаємо раніше взяті зобов’язання. Зараз питання полягає в тому, що це може бути частиною механізму або тимчасовим рішенням. Цим займається активно в.о. міністра енергетики. Вчора, до речі, він мав телефонну розмову з МВФ. Я думаю, що сьогодні також будуть проводити відповідні консультації. Тобто це перманентний процес, він відбувається постійно. Категорично сказати, що ми вже зробили щось дуже погане, поки що немає підстав", — заявив міністр.

Такод Марченко зазначив, що зараз уряд намагається пояснити МВФ, що неприйняття рішення про зниження цін на газ може мати досить негативні наслідки для економіки країн загалом.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні ціни постачальників почали коливатися в діапазоні 6,99 — 10,8 грн за кубометр. Через це в ряді міст пройшли акції протесту.

У середу, 13 січня, відбулося засідання за участю президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, представників НКРЕКП, голови НАК Нафтогаз Андрія Коболеєва. Під час зустрічі було вирішено знизити ціну на газ до 6,99 грн за кубометр. Державне регулювання ціни на газ запровадять на час карантину або до кінця опалювального сезону.