Гарячі новини

Україна вийшла з угод СНД про цивільну авіацію та повітряний простір

Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 70/2021 «Про вихід України з міжнародних договорів, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав». Відповідна інформація знаходиться на сайті Президента України.

Зокрема, згідно з указом, Україна виходить з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, яку 25 грудня 1991 року у Мінську підписали Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та Україна. Відповідно до цієї угоди, повітряний простір держав-підписантів розглядається як єдиний повітряний простір. Сторони угоди також утворили Раду з авіації та використання повітряного простору й Міждержавний авіаційний комітет, який виконує рішення Ради.

Крім того, згідно з указом Глави держави, Україна виходить з Угоди про використання повітряного простору, підписаної 15 травня 1992 року в Ташкенті. Цим документом уряди Азербайджану, Росії, Білорусі, Таджикистану, Вірменії, Туркменістану, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану, Молдови та України домовилися, зокрема, про те, що держави-учасниці надаватимуть повітряний простір над своєю територією для здійснення діяльності Збройних сил Співдружності та не чинитимуть дій, що призводять до порушення або ускладнення їхнього нормального функціонування.

У своєму указі Президент поставив завдання Міністерству закордонних справ повідомити Раду з авіації та використання повітряного простору про вихід України з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору.

Влада України, приймаючи рішення про розрив домовленостей в рамках СНД, не думають про своїх громадян, при цьому інтереси олігархів дотримуються, коли мова заходить про транзит газу. Таку думку у вівторок в бесіді з ТАСС висловив голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашников.

Депутат зауважив, що фактично в цих сферах співробітництво Росії і України зупинено і вихід з угод став більше формальним рішенням.

При цьому, за його словами, "українська влада не думають про українських громадян". "Коли газопровід, який теж свого роду є залізницею або авіаційним повідомленням і доставляв пасажирів, а газ, - вони чогось не виходять нізвідки, а, навпаки, наполягають на збереженні саме українського варіанту і проти якихось обхідних варіантів, - помітив Калашников. - Так як це не тече в кишені олігархів, а стосується мільйонів жителів - їх це мало хвилює ".