Гарячі новини

У Ворохті з"явилися бажаючі збудувати ТЕС . У громаді про це не знають

Компанія «Бан-БК» повідомила про намір збудувати та експлуатувати установку з виробництва електроенергії потужністю понад 50 мегават на території Ворохтянської територіальної громади. Повідомлення про плановану діяльність підприємство подало до Єдиного реєстру ОВД 30 грудня, пише Курс.

 

«Планована діяльність включає в себе будівництво, монтаж та експлуатацію енергетичної установки (теплоелектростанції ТЕС) з виробництва електроенергії потужність понад 50 мегават на основі парогенераторної турбіни Siemens та з використанням топки і котельної установки (замкнутого циклу) для створення перегрітої водяної пари високого тиску у відповідності до технології TCG-UC W2GE», – йдеться в повідомленні.

 

В повідомленні зазначено, що це пілотний проєкт. Технологія TCG-UC W2GE передбачає спалення відходів, що вміщують вуглеводневі суміші. Як альтернативу підприємство розглядає типову схему роботи ТЕС, де паливом для топки (печі) використовується традиційне паливо – вугілля, мазут, газ тощо. Для запобігання значних викидів в атмосферу в димарях встановлюються відповідні фільтри, які працюють за схемою циклона.

 

Також можливе використання і менш калорійного палива (дрова, торф).

 

«Але при цьому значно зменшується продуктивність виробництва електроенергії (в 2 – 3 рази)», – йдеться в повідомленні.

 

Планована діяльність буде здійснюватися на території Ворохтянської ТГ, зокрема в Татарові та Ворохті.

 

ТОВ «Бан-БК» анонсує створення 93 робочих місць із зарплатою не менше як 22 тисячі гривень (без врахування ЄСВ).

 

Вуглеводневі суміші (неконденсійна нафта, бітуми, нафтошлами тощо) для спалювання в ТЕС підприємство має намір збирати у таких населених пунктах: Татарів, Піги, Ворохта, Микуличин, Поляниця та Делятин. Про це йдеться в повідомленні про плановану діяльність, поданому до реєстру ОВД 28 грудня. У добу для виготовлення електроенергії планують збирати 50 тонн відходів.

 

“Місця утворення відходів є негерметично ліквідовані свердловини, які пробурені в період 1950 – 2000 рр”, – йдеться в повідомленні.

 

До 31 січня громадськість має право надати зауваження і пропозиції до планованої діяльності до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України: вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, 03035. Контактні телефони: (044) 206-31-40; (044) 206-31-50, е-адреса: OVD@mepr.gov.ua. Контактна особа: Котяш Лада Павлівна.

 

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ “БАН-БК” зареєстроване в Івано-Франківську у 2018 році. Основний вид діяльності: будівництво житлових і нежитлових будівель. Також підприємство займається видобутком нафти і газу. Засновником та керівником підприємства є мешканець Богородчан Володимир Боднарук.

 

КУРС звернувся за коментарем до голови Ворохтянської територіальної громади Олега Дзем’юка. Як сказав Дзем’юк, він не чув і не має інформації про такий проєкт, до Ворохтянської селищної ради не звертався жоден інвестор з ідеєю будувати ТЕС. За його словами, будівництво ТЕС у Ворохті – абсурд, бо на території громади просто нема для промислових об’єктів вільних комунальних ділянок. Ба більше, це рекреаційна територія, Карпатський національний природний парк довкола, і навіть уявити собі ТЕС у такому місці неможливо.